Korona ma dwóch nowych zawodników!

Korona Stróżewo pozyskała dwóch zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie powinni być wiodącymi postaciami w drużynie Marka Trzebnego.

Jako pierwszy został zakontraktowany Robert Skiba, który w ostatnim czasie grał w Iskrze Szydłowo. Jednakże z powodu braku regularnej gry postanowił odejść. Bardziej doświadczonym kibicom Rafał może być kojarzony z grą w Leśniku Margonin bądź Polonii Chodzież, kiedy to te drużyny grały jeszcze w czwartej lidze. 34-letni zawodnik ma ogromne doświadczenie i gra na pozycji stopera. Defensywa Korony od kilku lat zmaga się z problemami w tej formacji, wiec ten ruch wydaje się bardzo przemyślany. Cechuje go opanowanie i spokój przy wyprowadzaniu piłki. Tworząc duet z Robertem Burym, może spowodować, że środek formacji obronnej będzie bardzo ciężko przejść. Dodatkowo dzięki przyjściu Rafała skorzystać może na tym Michał Andrzejczak, który teraz będzie mógł grać na swojej ulubionej pozycji – bocznego pomocnika.

Artur Nowak to również doświadczony zawodnik, który gra na pozycji bramkarza. W ostatnim czasie nie grał z powodu poważnej kontuzji, jaka miał, ale teraz postanowił odbudować formę w Koronie. Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Macieja Hudzińskiego oraz Marka Wendta, dlatego też trener postanowił ściągnąć kolejnego bramkarza, który o miejsce w składzie będzie walczył z Piotrem Ławniczakiem.

Ponadto po dłuższej przerwie treningi wznowili Patryk Nowakowski oraz Piotr Hadała.

Michał Andrzejczak:
Rafał Skiba ma olbrzymie doświadczenie. Jako obrońca grał już na kilku frontach rozgrywkowych w Polsce. Bez dwóch zdań, to duże wzmocnienie defensywy, która nigdy nie była nasza mocna strona. Mam nadzieje, że będzie lekiem na całe zło. Natomiast Artur Nowak to bramkarz z ograniem na boiskach klasy okręgowej i IV ligi. Już sparingi pokazały, że dobrze wywiązuje się ze swoich zadań, mimo, że jest po ciężkiej kontuzji. Jeden i drugi będzie dużym wzmocnieniem naszej defensywy, co mam nadzieje, przyczyni się do mniejszej ilości traconych bramek i większej ilości zwycięstw.

Bartosz Antosik:
Rafał Skiba doświadczony i ograny zawodnik zawodnikiem, który z dużym spokojem posługuje się piłką. Podpowiada kolegom z drużyny, jak się ustawiać oraz daje inne cenne wskazówki. Taki gracz, jak on jest bardzo potrzebny. Co do Artura Nowaka, to widać na treningach i meczach sparingowych, że to bramkarza dobrze prezentujący się. Mam nadzieję, że się odnajdzie w naszej drużynie i pokaże jeszcze bardziej na co go stać.