Łukasz Kisiel pierwszym wzmocnieniem Korony

Łukasz Kisiel został nowym zawodnikiem Korony Stróżewo, który gra na pozycji środkowego obrońcy. Ostatnie pół roku spędził w chodzieskiej Polonii, gdzie rozegrał 11 spotkań i zdobył 4 bramki.

Przygoda z piłką Łukasza rozpoczęła się w Iskrze Wyszyny, w której grał w kategorii trampkarza i juniora. Przez kolejne cztery lata grał amatorsko we Francji. Po powrocie do Polski postanowił grać w drużynie, w której zdobywał pierwsze szlify piłkarskie.

Po zakończonym sezonie 2015/2016 na zasadzie wypożyczenia postanowił przejść z Iskry do Polonii Chodzież, gdzie był ważną częścią drużyny w rundzie jesiennej. Łącznie rozegrał 11 meczów, spędzając na boisku 990 minut. Strzelił także cztery bramki oraz miał tyle samo żółtych kartek.

W rundzie wiosennej jednak już tam nie zagra – Mój pobyt w Polonii uważam, że to było bardzo dobre doświadczenie. Nabrałem więcej pewności siebie i dużo się nauczyłem. Nie zostałem na drugą rundę, ponieważ chciałem spróbować czegoś nowego. Zdecydowałem się na grę w Koronie, ponieważ wiem, że są tutaj bardzo dobrzy zawodnicy, przy których mogę rozwinąć się jeszcze bardziej piłkarsko – mówi nowy zawodnik Korony.

Łukasz odbył już kilka treningów z zespołem Marka Trzebnego i zagrał nawet w pierwszym spotkaniu kontrolnym. Problemów z zaaklimatyzowaniem w drużynie większych nie będzie miał - Początki są zawsze bardzo trudne, ale w Koronie panuje świetna atmosfera, co dało się odczuć już na pierwszym treningu. Chce walczyć zawsze o jak najwyższe cele i mam nadzieje, że uda nam się zająć pierwsze miejsce na koniec sezonu – dodaje na sam koniec niespełna 25-letni defensor.