Młodziki: Ruszyły przygotowania do rundy wiosennej

Najmłodsza z grup młodzieżowych Korony Stróżewo rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej pod okiem Michała Andrzejczaka.

Jednym z ostatnich założeń klubu jest postawienie jeszcze większego nacisku na rozwój młodych adeptów futbolu, którzy w niedalekiej przyszłości mają stanowić o silę drużyny seniorskiej. Dzieci grające do tej pory w kategorii wiekowej Młodzik swoje zajęcia rozpoczęły na hali sportowej w Stróżewie, natomiast 7 marca odbył się otwarty trening dla osób chętnych rozpocząć grę w niebiesko-białych barwach.

- Liczba dzieci, którzy chcą reprezentować nasz klub ciągłe rośnie. Dołączyło do nas kilka chłopców z różnych części gminy, m.in. Milcza, Nietuszkowa, Strzelec, czy też Rataj. Mają oni możliwości rozwijania swoich umiejętności, ale najważniejsze jest to, aby bawili się piłką. Treningi, jak i sama gra, ma sprawiać im przyjemność – mówi trener Michał Andrzejczak.

Kilka tygodni temu dla najmłodszych piłkarzy stróżewskiej drużyny zostały zakupione dresy, co ma ich jeszcze bardziej zachęcić do udziału w treningach. Są również inne plany związane z młodzikami, ale – jak podkreśla opiekun grupy – o szczegółach będzie można mówić w późniejszym czasie.