PKO: Nadrabiamy zaległości - Korona gra z Polonią

Korona Stróżewo już w środę rozegra zaległe spotkanie XVII kolejki PKO. W Chodzieży zmierzy się z miejscową Polonią. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Czas przerwać złą serię.
Korona nie wygrała spotkania już od pięciu spotkań. W tym czasie piłkarze Marka Trzebnego przegrali aż cztery razy i raz zremisowali. To spowodowało, że z drugiego miejsca drużyna spadła na szóste. Nie ma co ukrywać, że Korona wpadła w przysłowiowy dołek, a trener szuka pomysłu, jak z niego wyjść. Sama gra wygląda przyzwoicie, jednak brakuje  zdobyczy punktowej i szczęścia w poszczególnych sytuacjach. W piłkarzach drzemie sportowa złość, którą muszą pokazać w najbliższym spotkaniu i zrobić wszystko, aby w końcu się przełamać.

Na co stać Polonię?
Kibice chodzieskiej drużyny w ostatnich latach mają powody do dużego niezadowolenia. Jeszcze sześć lat temu klub ten z powodzeniem występował w czwartej lidze, ale później zaczęły pojawiać się problemy. Od tamtego czasu drużyna jeden sezon spędziła w A klasie, a pozostałe w klasie okręgowej, gdzie rozgrywki kończyła przeważnie w środkowej strefie tabeli. Obecny sezon jest dla rywala „zza miedzy” bardzo trudny. Z dorobkiem 14 punktów zajmują oni przedostatnie miejsce w tabel. Mają oni ciągle szanse na pozostanie w PKO, ale muszą zacząć zdobywać punkty. Jednak w najbliższym spotkaniu będą chcieli wygrać za wszelką cenę, bo ma on większą stawkę.

Derby rządzą się swoimi prawami.
Polonia Chodzież w bieżących rozgrywkach spisuje się słabo, natomiast Korona w ostatnim czasie przechodzi kryzys. Dlatego też mecz ten będzie miał podwójne znaczenie dla obu drużyn. Chęć wygrania będzie większa, niż zawsze. Stawką meczu są nie tylko trzy punkty, ale również to, kto będzie „panował” w regionie do kolejnego takiego starcia. Naprzeciwko siebie staną koledzy, ale na boisku nie będzie uprzejmości, bo każdy będzie robił wszystko, aby jego drużyna wygrała.

Polonia Chodzież – Korona Stróżewo
Data: