PKO: Ostatni mecz u siebie

Korona Stróżewo w przedostatniej kolejce zagra z Fortuną Wieleń. Początek meczu w sobotę o godzinie 17:00.

Podrażnieni porażką
Jadąc do Skoków na mecz z Wełną, piłkarze Marka Trzebnego nie byli faworytami. Mimo wszystko po cichy liczyli, że uda im się sprawdzić niespodziankę. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna, a zwycięstwo rywali bezdyskusyjne. Do końca ligi pozostały dwa spotkania i możliwość zgromadzenia sześciu punktów. W tym momencie pozostaje walka o drugie miejsce w tabeli, na które szanse ma aż trzy zespoły. Oprócz Korony jest to Zamek Gołańcz i Noteć Czarnków. Tak więc walka do samego końca będzie pasjonująca.

Fortuna pewna spadku
Ze względu na reformę ligi okręgowej w tym sezonie do A klasy spada aż pięć drużyn z zarówno z grupy północnej, jak i południowej. Od nowego sezonu będzie jedna grupa, licząca najprawdopodobniej 16 zespołów. W grupie spadkowiczów na pewno będzie Fortuna, która mając na koncie 23 punkty, zajmuje 11 miejsce. Nawet ewentualne dwa zwycięstwa oraz dobre wyniki innych drużyn, które „grałby dla Fortuny”, nie spowoduje utrzymania.

Inni zawodnicy dostaną szansę?
Dwa ostatnie mecze będą dobrą okazją, aby dać szansę graczom, którzy w ostatnim czasie grali mało, bądź wcale. Kolejka oczekujących jest długa, m.in. Radosław Jopp, Patryk Kamiński, Krystian Urbański, Daniel Gapiński, czy też Piotr Hadała. Decyzja jednak należy do trenera, który nie będzie miał wcale łatwego zadania. Większość zawodników grających do tej pory w pierwszym składzie prezentowała się dobrze, dlatego też trudno będzie kogoś posadzić na ławce bezpodstawnie. Co nie zmienia faktu, że pozostali zawodnicy również czekają na swoją szansę.