PKO: Wrócić na zwycięską drogę

Już jutro kolejne spotkanie pilskiej klasy okręgowej. Korona Stróżewo ponownie zagra przed własną publicznością. Tym razem podejmie Noteć Czarnków, a dla kibiców, którzy przyjdą na mecz przygotowano nagrody.

Porażka, która boli podwójnie.
W ostatnich dwóch meczach koroniarze tracili bramki już na początku spotkania. Jak w spotkaniu z Białośliwiem udało się odrobić straty i zainkasować trzy punkty, tak w konfrontacji ze Złotowem już nie było. Chociaż po 4 minutach podopieczni Marka Trzebnego przegrywali 0:2, tak udało się doprowadzić do remisu. Decydujący cios zadali jednak goście, a stróżewski zespół mimo swoich okazji, musiał zejść z boiska pokonany. W środę Sparta Złotów rozgrywała swoje zaległe spotkanie z Polonią Chodzież, które pewnie wygrała. Tym samym przeskoczyli w tabeli na drugie miejsce, a Koronę zepchnęła na trzecie. Mają tylko jedno "oczko" przewagi. Wszystko może się zmienić w kolejnej kolejce.

Będą zmiany w składzie?
Na pewno na środek defensywy wróci Rafał Skiba, który nie mógł zagrać z powodu nadmiaru żółtych kartek. Jego ogromne doświadczenie oraz spokój może tylko pozytywnie wpłynąć na drużynie. Po ostatnim meczu trener miał kilka uwag do poszczególnych zawodników i nie jest wcale przesądzone, że nie dokona zmian w wyjściowej jedenastce. Na swoją szansę czeka m.in. Radosław Jopp, Krystian Urbański, czy też Kamil Szewczyk. Bardzo dobrą wiadomością dla całej drużyny jest fakt, że w ofensywie zagra Dawid Chmielnicki. W ostatnim meczu zagrał on na środku obrony. Ze swoich zadań wywiązał się bardzo dobrze, jednak jego brak w ofensywie był widoczny.

Standardowo dla kibiców przygotowano atrakcyjne nagrody, które tym razem ufundowała firma budowlana Sławomira i Pawła Lisiewicza. W przerwie meczu będą losowane bilety na koncert Sylwii Grzeszczak w Margoninie, elektronarzędzia o wartości 150 złotych oraz szalik Korony Stróżewo. Wszystkie informacji można znaleźć tutaj.

Na co stać Noteć?
Podczas rundy jesiennej czarnkowska Noteć bardzo rozczarowywała swoich kibiców. Przez ostatnie kilka lat była to drużyna, grająca bardzo solidnie i kończąca sezon w górnej części tabeli. Jednak na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy drużyna borykała się z różnymi problemami, co poniekąd przełożyło się na postawę na boisku. Mają jednak oni coś do udowodnienia i z pewnością do Stróżewa nie przyjadą w roli faworyta, ale z chęcią zrobienia niespodzianki. Rundę wiosenną Noteć rozpoczęła bardzo obiecująco. W pierwszym meczu wygrała 2:1 z Radwanem Lubasz, w kolejnym spotkaniu przegrała 2:1 ze Spartą Złotów, chociaż prowadziła do 80 minuty. Zremisowała 1:1 z Zamkiem Gołańcz oraz wygrała 5:0 z Wenusem Jędrzejewo. W konfrontacji z Koroną będą chcieli powiększyć swój dorobek punktowy.

Korona Stróżewo - Noteć Czarnków
Data: 28 kwietnia, godzina 15:00
Miejsce: Stadion w Stróżewie, wejście bezpłatne. Podczas meczu zostanie przeprowadzony konkurs dla kibiców
Sędziowie: Mikołaj Kalinowski, Paweł Szuta, Jakub Lewczuk