PKO: Wyjazdowy sprawdzian Korony

To będzie pierwszy poważny sprawdzian Korony Stróżewo, która w sobotę zmierzy się na wyjeździe ze Spartą Złotów.

Nie przejmować się pucharową porażką
Po dobrym starcie w klasie okręgowej drużyna Marka Trzebnego pożegnała się w Pucharze Polski już w pierwszej rundzie. Porażka z Iskrą Wyszyny w derbowym pojedynku pewnie boli, ale nie ma zbytnio też co dramatyzować. Trzeba posypać głowę popiołem i do sobotniego meczu podejść bardzo skoncentrowanym. Nie było postawionego żadnego celu minimum do osiągnięcia w tych rozgrywkach, dlatego też teraz można w pełni skoncentrować się na lidze.

Wszystko zmierza w dobrym kierunku
Po dwóch meczach rozegranych na własnym boisku kibice stróżewskiej Korony są pod wrażeniem postawy drużyny. Niektórzy śmią nawet twierdzić, że personalnie jest to najmocniejszy skład od kilku lat i ma on szansę osiągnąć w lidze bardzo dużo. Mimo początkowego dobrego wrażenia przekonują oni, że gra będzie jeszcze lepsza, bo drużynie brakuje trochę zgrania. Z taką opinią zgadza się również trener, który podkreśla, że z każdym kolejnym meczem będzie jeszcze lepiej.

Sparta silna, ale do ogrania
Sobotnie spotkanie to pierwszy poważny sprawdzian. Złotowska drużyna jest równie silnie kadrowo, co Korona. W swoich szeregach ma m.in. ogranego na III ligowych boiskach Michała Fertikowskiego oraz bardzo utalentowanego Jana Turkowiaka. Jednak nie wiadomo czy 22-letni zawodnik w tym meczu zagra, bo w ostatniej ligowej potyczce doznał urazu. W ostatnich dniach Sparta zakontraktowała również Kamila Czaple. Młody bramkarz, który w barwach juniorskich strzegł bramki poznańskiego Lecha. Warto podkreślić, że Sparta do tej pory także nie przegrała żadnego spotkania, ale piłkarze Korony w sobotę będą chcieli to za wszelką cenę zmienić.

Sparta Złotów – Korona Stróżewo
Data: 2 września, godzina 16:00
Miejsce: Złotów, ulica Wioślarska 5
Sędziowie: Tomasz Mrozik, Damian Sotek, Kamil Topola