Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęte!

Korona Stróżewo rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej, a trenerzy zapowiadają: - Nie będzie dla nikogo taryfy ulgowej. Chcemy być jeszcze w lepszej formie niż jesienią.

Po kilku tygodniach przerwy zawodnicy wrócili do treningów. Pierwsze zajęcia odbyły się 23 stycznia na salce gimnastycznej, gdzie koroniarze pracowali nas siłą. Od tamtego czasu takie zajęcia są przeplatane treningami na hali sportowej oraz orliku, gdzie trenerzy będą poświęcać uwagę przede wszystkim na aspekty taktyczne.

Trenerzy z pierwszych dni okresu przygotowawczego są bardzo zadowoleni. – Widać, że chłopacy mieli dość sporą przerwę w grze. Wszyscy na treningach stawili się w dobrych humorach. Teraz czeka nas ciężka praca, a na wiosenne spotkania chcemy być przygotowani jeszcze lepiej niż na jesienne – deklaruje Marek Trzebny.

Tomasz Gerke z kolei dodaje: - Jest to czas, gdzie każdy z zawodników ma czystą kartę. Poprzez zaangażowanie na treningach i dobrą dyspozycję w meczach sparingowych może sobie wywalczyć miejsce w składzie. Nie ma czegoś takiego, że zamykamy komuś furtkę do wyjściowej jedenastki. Wszystko jest teraz w nogach zawodników.

Zaplanowanych zostało również kilka meczów sparingowych, w których – jak zapowiadają trenerzy – będą chcieli sprawdzić kilka nowych wariantów gry. Oto pełna lista sparingpartnerów.

10.02.2018, godzina 13:00 lub 15:00 – mecz z Orłem Wałcz w Wałczu

16.02.2018, godzina 18:00 – mecz ze Zjednoczonymi Kaczory w Wągrowcu

24.02.2018, godzina do ustalenia – mecz z Iskrą Szydłowo w Wałczu

03.03.2018, godzina do ustalenia – mecz z Wełną Skoki w Skokach lub w Stróżewie