Seniorzy: Trzeci mecz kontrolny. Nadal bez wygranej

W swoim trzecim meczu kontrolnym Korona Stróżewo przegrała z Wełną Skoki 2:3, chociaż piłkarze Tomasza Gerke dwukrotnie obejmowali prowadzenie.

Wełna Skoki to drużyna występująca obecnie w V lidze. Po rundzie jesiennej zajmuje 10. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 20 punktów (6 wygranych, 2 remisy i 7 porażek). Strzelili 32 bramki, a bramkarz Wełny 29 razy musiał wyciągać piłkę z własnej bramki.

Sobotni sparing Wełna rozpoczęła od wysokiego pressingu, z którym piłkarze Korony dobrze sobie radzili. Nie panikowali, tylko starali się spokojnie rozegrać akcję. Po kwadransie gry spotkanie się wyrównało. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli koroniarze, a bramkę zdobył Norbert Trzebny. Jednak przed końcem pierwszej połowy rywale zdołali wyrównać.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Spotkanie było wyrównane, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a okazje strzeleckie miały obie drużyny. Jednak za każdym razem na wysokości zadania stawali bramkarze. W końcu akcja ofensywna została zakończona bramką. Prawą stroną przedarł się Mateusz Ćwiek, dośrodkował w pole karne do Michała Andrzejczaka, którego uprzedził jednak obrońca Wełny. Interwencja była na tyle niefortunna, że skierował piłkę do własnej bramki. Z prowadzenia koroniarze długo się nie cieszyli, bo kilka minut później było już 2:2, natomiast w samej końcówce meczu Wełna strzeliła bramkę numer trzy i tym samym przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Kolejnym test mecz odbędzie się w sobotę. Korona Stróżewo zagra z KP Piła o godzinie 15:00 w Wałczu.