Seniorzy: W rundzie jesiennej mogliśmy zdobyć więcej punktów

Seniorzy: W rundzie jesiennej mogliśmy zdobyć więcej punktów

11 listopada seniorzy Korony Stróżewo zakończyli swoje zmagania ligowe spotkaniem z Sokołem Szamocin, wygrywając 1:0 po bramce Marcina Hadały. Tym samym rundę jesienną spędzą na czwartym miejscu z taką samą ilością punktów, jak trzeci Orkan Śmiłowo i drugie Noteć Rosko. O minionych piętnastu kolejkach rozmawiamy z trenerem Tomaszem Gerke.

Jak ocenisz rundę w wykonaniu Korony ?

Z perspektywy czasu i zmian kadrowych, jakie się dokonały w naszej drużynie, jestem z niej zadowolony. Drużyna potrzebowała czasu na zgranie między sobą, na zrozumienie mojej koncepcji gry. Po tych kilku miesiącach drużyna na pewno ma swój styl i charakter. Myślę, że wiele meczów było rozgrywanych pod nasze dyktando, zespół kilkakrotnie był chwalony przez osoby z innych klubów, więc jest to też dowód na to, że praca, jaką wspólnie wykonaliśmy w rundzie jesiennej, była dobrze wykonana.

Czy jest niedosyt po niektórych spotkaniach, że można było w nich więcej ugrać?

Myślę, że w 2 – 3 meczach zdobycz punktowa powinna być większa. Mam tu na myśli szczególnie mecz w pierwszej kolejce w Damasławku, gdzie mimo naprawdę bardzo wielu sytuacji strzeleckich, tylko zremisowaliśmy to spotkanie. Później spotkanie w trzeciej kolejce z Wenusem Jędrzejewo, gdzie zabrakło zaangażowania wielu zawodników w tym meczu i tylko kolejny remis. No i Wapno... rozgrywaliśmy naprawdę dobre spotkanie, lecz nasze własne dwa błędy spowodowały, że 3 punkty ostały u gospodarzy.

Drużyna latem mocno się zmieniła. Odeszło kilku zawodników, w ich miejsce przyszli nowi. Jak się wkomponowali w zespół?

Zawodnicy, którzy latem dołączyli do zespołu, potrzebowali czasu na aklimatyzację i myślę, że dosyć szybko złapali „język piłkarski” z pozostałymi zawodnikami. Na pewno wspólnie z dotychczasowymi zawodnikami podnieśli poziom piłkarski drużyny. Chociaż po dwóch zawodnikach w przekroju całej rundy spodziewałem się trochę więcej, bo stać ich na jeszcze lepszą grę i jestem przekonany, że wiosną pokażą maksimum swoich umiejętności, co nie oznacza, że grali słabo do tej pory.
 

Kto zaskoczył na plus, a kto na minus na przestrzeni 15 kolejek?

Mimo wielu zmian kadrowych, których doświadczyliśmy w naszej drużynie przed sezonem, to większość zawodników zaskoczyła na plus, potrzebowaliśmy czasu, aby zgrać się jako zespół. Czy ktoś zaskoczył na minus? Jest z 3-4 takich zawodników, którzy wiedzą, że wymagam od nich więcej, niż dali do tej pory drużynie, ale oni doskonale o tym wiedzą, że stać ich na grę na wyższym poziomie. Jeśli chodzi o plusy to było kilku zawodników, którzy swoją dobrą i równą formą przez całą rundę wnosili jakość do naszego zespołu. Każdy z zawodników wie, kto zaskoczył na plus, a kto na „mały minus”.

Jaki cel na rundę wiosenną?

Moim celem na rundę wiosenną jako trenera, jest zdobycie większej ilości punktów niż w rudzie jesiennej, dużo także będziemy pracować nad poprawieniem skuteczności oraz poprawą gry w obronie. Jeśli to zostanie wykonane, to jestem przekonany, że wszyscy w klubie będziemy na koniec sezonu zadowoleni.

Czy można spodziewać się zmian personalnych w Koronie?

Jeśli chodzi o zmiany personalne w okresie zimowym, to na pewno nie chcemy, aby ktoś z naszej drużyny odszedł, ponieważ wszyscy zawodnicy są dla mnie bardzo ważni. Zależy mi na szerokiej i wyrównanej kadrze, a przede wszystkim na zdrowej sportowej rywalizacji. Czy ktoś do dołączy? Tego nie wykluczam, choć za wcześnie jeszcze na jakieś konkretne deklaracje.

Jak wyglądają plany na okres przygotowawczy?

Okres przygotowawczy rozpoczynamy w środę 15 stycznia, w kolejnych trzech tygodniach zaplanowanych jest po 5 jednostek treningowych tygodniowo. Zajęcia będą odbywać się na hali, boisku orlik, siłowni oraz w terenie. Od 18 lutego, jeśli pogoda pozwoli, będą odbywać się treningi trzy razy w tygodniu na swoim boisku. Mamy też zaplanowane mecze sparingowe z: Iskrą Szydłowo (1.02.2019 w Wałczu), Polonią Jastrowie (8.02.2019 w Wałczu), Wełną Skoki (15.02.2019 Gnieźnie), KP Piła (22.02.2019 w Wałczu), Spartą Złotów (29.02.2019 w Wałczu) oraz z Zamkiem Gołańcz (7.03.2019 na boisku w Stróżewie), jeśli pogoda na to pozwoli.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości