PKO: Zapinamy pasy i ruszamy

No to w końcu, zaczynamy! Piłkarze po dłuższej przerwie doładowali akumulatory i są głodni gry. Po dwóch miesiącach wolnego rusza Pilska Klasa Okręgowa, która w porównaniu do poprzedniego sezonu będzie już całkowicie inna. Wszystko przez reformację ligi, jaką wprowadził OZPN Piła.

W grupie Południowej, gdzie występuje Korona Stróżewo będzie miała o jedną drużynę więcej niż w grupie Północnej, a to za sprawą Nielby Wągrowiec, która zgłosiła drużynę juniorską do rozgrywek, aby zdobywali cenne doświadczenie.

Już pierwsza kolejka zapowiada się bardzo interesująco. Ciekawie powinno być w Chodzieży, gdzie Polonia zmierzy się z Sokołem Szamocin. Także emocjonująco będzie w Rosku i Gołąńczy. Tam odpowiednio miejscowe zespoły będą się mierzyć z NIelbą Wągrowiec i Notecią Czarnków.

Nas jednak najbardziej interesuje mecz Korony Stróżewo, która zmierzy się z beniaminkiem, Radwanem Lubasz. Piłkarze Marka Trzebnego bardzo solidnie przepracowali okres przygotowawczy i są pewni swego. W pierwszym meczu liczy się dla nich tylko zwycięstwo, ale o lekceważeniu rywala nie ma mowy. W każdym spotkaniu chcą walczyć o trzy punkty i być w czołówce tabeli.

W meczach sparingowych trener Korony próbował nowych rozwiązań, jakie może zastosować w lidze. Jak w pierwszych meczach nie wyglądało to zbyt dobrze, to treningi przyniosły efekty i w ostatnich meczach kontrolnych to wyglądało bardzo dobrze. Wszystko może zaprocentować już w najlepszym meczu.

W drużynie nie było dużych zmian kadrowych. Skład jest ustabilizowany tak samo jak w poprzednim sezonie z wyjątkiem wprowadzanej młodzieży. Do zespołu dołączył jedynie Mateusz Kołodziejczyk, który będzie rywalizował o miejsce w składzie z Krystianem Urbańskim.

Nasz najbliższy rywal, Radwan Lubasz wraca do PKO po rocznej grze w A klasie. Spadli w sezonie 2012/2013, ale bardzo szybko awansowali. Wydaje się, ze spadek do niższej klasy tylko ich wzmocnił. W drużynie zaszło kilka zmian i postawiono na zdolną młodzież, która jest uzupełniania doświadczonymi zawodnikami. W okresie przygotowawczym do drużyny prowadzonej przez Wojciecha Kałużyńskiego doszło kilku młodych zawodników.

Dla Radwanu mecz z Koroną będzie poważnym sprawdzianem. Mocnym atutem dla naszych rywali na pewno będzie atut własnego boiska oraz wsparcie kibiców, którzy zawsze licznie wspierają swoją drużynę.

Mecz poprowadzi trójka sędziowska Pańczyszyn, Chwalisz oraz Grzyśnik. Początek spotkania w niedziele o godzinie 15:00. Wszystkich kibiców zapraszamy.

Zdjęcie: Korona Stróżewo - Radwan Lubasz, rok 2012