Będzie drugie zwycięstwo w sezonie?

Korona Stróżewo w piątej kolejce klasy okręgowej zmierzy się na własnym boisku z Orkanem Śmiłowo. Początek spotkania w niedziele o godzinie 17:00.

Pójść za ciosem

Dopiero w ostatniej kolejce udało się zainkasować trzy punkty w bieżącym sezonie. We wcześniejszych spotkaniach koroniarze trzykrotnie musieli dzielić się punktami. Pierwsza wygrana była jednak bardzo efektowna, bo podopieczni Tomasza Gerke zaaplikowali rywalom sześć bramek, a nie stracili żadnej. Zresztą prezes Fortuny Wieleń powiedział na łamach mariogool takie słowa: - Korona udowodniła w meczu, że jest zespołem, który będzie się liczył w tegorocznym sezonie.

Orkan po przejściach

W przerwie letniej pilskie środowisko piłkarskie obiegła niespodziewana decyzja. Farmutil, czyli główny sponsor Orkanu Śmiłowo, postanowił wycofać się z fiansowego wspierania klubu. Tym samym z drużyny odszedł trener Tomasz Miedziński oraz większa część zespołu. To właśnie przez problemy Orkanu do Korony trafił Daniel Kozak, Kamil Kosiński oraz Sebastian Mikołajczak. Pozostali zawodnicy trafili m.in. do Szydłowa, Złotowa czy też Trzcianki.

Całkiem inna drużyna

Orkan wycofał się z rozgrywek w IV lidze i do rozgrywek przystąpił w klasie okręgowej. Nowym trener został Zbigniew Krzosta, a z drużyną pozostało czterech zawodników: Mateusz Tatera, Patryk Koc, Kacper Ryczek oraz Adrian Jagodziński. Początek sezonu w ich wykonaniu był udany. W pierwszej kolejce wygrali z Sokołem Szamocin 3:1, w drugiej z Sokołem 7:2. Natomiast w dwóch ostatnich meczach ponieśli dwie porażki, 1:6 z Polonią Chodzież i 1:2 z Wenusem Jędrzejewo

Korona Stróżewo - Orkan Śmiłowo
Data: