Orkan wypunktował Koronę

Korona Stróżewo za zakończenie piątej kolejki klasy okręgowej przegrała na własnym boisku z Orkanem Śmiłowo 0:3. Bohaterem okazał się Mateusz Tatera, który zdobył trzy bramki.

Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny stworzyły sobie po dwie okazje strzeleckie, z których jednak nic nie wynikło. Z każdą kolejną upływającą minutą koroniarze przejmowali inicjatywę, co przyniosło pierwsze konkretne okazje do strzelenia bramki. W 18 minucie piłka odbiła się od poprzeczki drużyny gości po strzale Marcina Hadały. W kolejnych akcjach strzały były niecelne lub zbyt słabe, aby zaskoczyć golkipera Orkanu. Mimo znacznej przewagi na boisku, to goście objęli prowadzenie. W 32. minucie wyprowadzili kontratak, który zakończył się bramką Mateusz Tatery. Piłka po jego strzale z okolic 16 metra odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gospodarzy, co zmyliło golkipera Korony i uniemożliwiło na skuteczną obronę. Korona mogła odpowiedzieć trzy minuty później, ale fantastyczną interwencją popisał się bramkarz gości, który zatrzymał strzał Daniela Kozaka, zmierzający w samo okienko bramki. W 42. minucie było już 0:2, a Orkan podwyższył prowadzenie po dobrze rozegranym kontrataku. Na listę strzelców wpisał się ponownie Mateusz Tatera.

Mimo niekorzystnego wyniku Korona to w drugiej połowie nie zamierzała zmieniać swojego sposobu gry. Konsekwentnie starała się atakować, jednak brakowało celnego tzw. ostatniego podania. Goście na ofensywne zapędy podopiecznych Tomasza Gerke odpowiedzieli bramką numer trzy, a na listę strzelców wpisał się ponownie Mateusz Tatera. Gospodarze chcieli podjąć jeszcze walkę, jednak za każdym razem akcje ofensywne były skutecznie powstrzymywane przez dobrze grającą defensywę Orkanu, która nie pozwoliła na strzelenie chociażby honorowej bramki.

Korona Stróżewo 0:3 Orkan Śmiłowo
32 min. Mateusz Tatera
43 min. Mateusz Tatera
54 min. Mateusz Tatera

Skład: Patryk Palacz - Bartosz Antosik (46’ Oskar Wituchowski), Norbert Trzebny, Wojciech Siwek, Kamil Kosiński - Mikołaj Siatkowski (63' Andrzej Gapiński), Tomasz Nijak, Daniel Kozak, Daniel Kryś (76’ Michał Andrzejczak), Mateusz Ćwiek - Marcin Hadała

Ławka rezerwowych: Alan Micek, Krystian Urbański, Oskar Wituchowski, Andrzej Gapiński, Radosław Jopp, Michał Andrzjeczak, Sebastian Mikołajczak

Wypowiedzi pomeczowe:
- Tomasz Nijak, pomocnik Korony Stróżewo: Na pewno mecz z gatunku tych ciężkich. Wiedzieliśmy, że rywal ustawi się na grę z kontrataku, a mimo to nie potrafiliśmy się dobrze ustawić. Nie był to nasz dzień, a przeciwnik wykorzystał swoje sytuacje w przeciwieństwie do nas. Gramy dalej, bo jeszcze 10 kolejek do końca rundy wiosennej, trenujemy ciężko i skupiamy się na meczu w Rosku.