Do Wapna po zwycięstwo

Korona po nieco dłuższej przerwie rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć na wyjeździe z Unią Wapno.

Po 12 dniach zawodnicy stróżewskiej drużyny znowu wyjdą na boisko, aby powalczyć o trzy punkty. W poprzedni weekend Korona meczu nie rozgrywała, ponieważ spotkanie z Płomieniem Połajewo zostało przeniesione na inny termin. Natomiast nasz najbliższy rywal grał, i co ważniejsze dla nich, wygrał. W wyjazdowym meczu pokonali 2:1 Noteć Czarnków, która nie tak dawno pokonała właśnie zespół Marka Trzebnego.

Na czwartkowy mecz do Wapna Korona pojedzie bez kilku podstawowych zawodników,. za kartki będą pauzować Sebastian Liszka i Krystian Urbański. Ponadto zabraknie Roberta Burego, Mateusza Barełkowskiego i Karola Kaniewskiego. Trudny orzech do zgryzienia trener będzie miał z ustawieniem formacji defensywnej, jednak jest kilka wariantów awaryjnych. Z nominalnych zawodników pozostaje jedynie Adam Stefański i Wojciech Siwek, ale na pozycji obrońcy mogą zagrać Michał Andrzejczak, Maciej Dąbrowski, czy też Mateusz Dreger, którzy jak już występowali na tej pozycji, to nigdy nie zwiedli. Także w większym wymiarze czasowym szanse gry powinni dostać juniorzy, którzy wyróżniający się w swojej kategorii wiekowej.

Mecz z Unią będzie również wyjątkowym spotkaniem dla Macieja Hudzińskiego. bowiem jeszcze nie tak dawno bronił barw tego klubu. Tym razem znajdzie się po drugiej strony barykady i będzie musiał powstrzymać swoich byłych kolegów. Pierwsze mecze doświadczony golkiper miał udane, tak więc powinien być pewnym punktem zespołu.

Czwartek, 1 maj 2014 roku, godz. 16:00
Sędziowie: Namełła, Wenerski, Pańczyszyn D.