Ważne wyjazdowe zwycięstwo

Korona Stróżewo w wyjazdowym meczu pokonała Unię Wapno 2:0. Wiele nieobecności w składzie Korony zmusiły trenera Marka Trzebnego do tego, aby grać wyłącznie z kontry. W porównaniu do poprzednich meczów z konieczności na obronie musiał zagrać Maciej Dąbrowski, a jego miejsce w linii pomocy zajął Bartosz Antosik.

Początek meczu był zdecydowanie lepszy dla gości, którzy już w 10 minucie po bardzo ładnej akcji objęli prowadzenie za sprawą Marka Trzebnego. Grający trener Korony minął trzech obrońców rywali i oddał strzał, a piłka zatrzymała się dopiero w siatce. Z każdą kolejną minutą dominowała drużyna gospodarzy, jednak dominacja nie przełożyła się na jakiekolwiek dogodne sytuacje. Korona grając cały czas z kontry mogła podwyższyć wynik, lecz Krzysztof Troczyński w dogodnej sytuacji trafił w bramkarza.

Po zmianie stron Korona miała ponownie swoje szanse po dobrze rozegranych kontrach, jednak dogodnych sytuacjach niewykorzystani Troczyński i Antosik. Za to w 70 minucie Korona podwyższyła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzut rożnego Daniela Gapińskiego wykorzystał ponownie Marek Trzebny, który ładnym strzałem głową pokonał bramkarza po raz drugi. Piłkarze Unii chcieli zdobyć chociaż honorowe trafienie, ale mądrze grająca obrona Korony nie pozwoliła na zbyt wiele i tym samym wywiozła trzy punkty z trudnego terenu.

Skład: Hudziński – Andrzejczak, Stefański, Siwek, Dąbrowski – Gapiński, Antosik, Jopp , Dreger, Troczyński - Trzebny