Hit 12. kolejki klasy okręgowej z udziałem Korony

Korona Stróżewo w 12. kolejce klasy okręgowej na wyjeździe zmierzy się z Unią Wapno. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 października o godzinie 12:00.

Zapomnieć o pucharze.

W środę koroniarze przegrali półfinał Pucharu Polski z Iskrą Szydłowo 1:5 i tym samym nie zagrają w finale, który odbędzie się 11 listopada. - Niestety, fajna przygoda pucharowa dobiegła końca. Musimy wyciągnąć wnioski po porażce z Iskrą Szydłowo i skupiamy się na kolejnych meczach ligowych. Przed nami cztery ważne spotkania, z których musimy wyciągnąć maksimum - mówi Michał Andrzejczak, koordynator zarządu Korony Stróżewo.

Czekają nas piłkarskie szachy?

Koroniarze w obecnych rozgrywkach w spotkaniach wyjazdowych spisują się bardzo dobrze. Wygrali cztery mecze i dwa zremisowali. W spotkaniu z Wapnem nie ma się zbytnio, co nastawiać na wymianę ciosów, lecz tzw. piłkarskie szachy. Żadna z drużyn nie będzie chciała za wszelką cenę się otworzyć, aby w prostu sposób nie stracić bramki. Ofensywa koroniarzy w wyjazdowych spotkaniach zdobyła 25 bramek, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Z kolei Unia straciła na własnym boisku zaledwie 4 bramki, co pokazuje, że ich defensywa jest szczelna.

To będzie hit kolejki.

Naprzeciw siebie staną drużyny, które plasują się w czołówce tabeli. Dodatkowo Unia Wapno, to drużyna, która w tym sezonie jeszcze nie zaznała goryczy porażki. - Nasz najbliższy przeciwnik to mocna drużyna, co udowodniła już nie raz w tym sezonie - komentuje Tomasz Gerke, trener Korony i dodaje: - Podejdziemy do tego spotkania w pełni zmobilizowani i będziemy chcieli wywieźć z Wapna trzy punkty. Wierzę w moją drużynę, bo to zadanie jest w pełni wykonalne, ale musimy wystrzegać się błędów z własnej strony.

Unia Wapno - Korona Stróżewo
Data: 27 październik, godzina 12:00