Korona lepsza od KP Piła w meczu kontrolnym

Piłkarze Tomasza Gerke wygrali z KP Piła 3:2 w piątym sparingu w okresie przygotowawczym. Formą strzelecką - ponownie - popisał się Marcin Hadała, który strzelił trzy bramki dla Korony.

Do tej pory stróżewski zespół rozegrał cztery sparingi: jeden przegrał z Leśnikiem Margonin i trzykrotnie zwyciężał - z Sokołem Szamocin, Koroną Człopa oraz Płomieniem Połajewo. W sobotę 3 sierpnia dorobek zwycięstw został poprawiony.

Od początku spotkania to Korona przejęła inicjatywę. Dłużej utrzymywała się przy piłce i spokojnie konstruowała sytuacje w ataku pozycyjnym. Natomiast rywale szukali swoich szans w kontratakach. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak skuteczność pozostawiła wiele do życzenia. Mimo to na przerwę koroniarze schodzili z prowadzeniem 2:1 po dwóch bramkach Marcina Hadały.

Po zmianie stron - mimo zmian w składzie - obraz gry wyglądał bardzo podobnie, jak w pierwszej części. W 58 minucie koroniarze podwyższyli prowadzenie na 3:1, po tym jak rzut karny wykonał Marcin Hadała. Goście zdołali odpowiedzieć jedną bramką i tym samym mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Skład Korony Stróżewo: Patryk Palacz - Oskar Wituchowski, Sebastian Mikołajczak, Wojciech Siwek, Kamil Kosiński - Mikołaj Siatkowski, Tomasz Nijak, Daniel Kryś, Daniel Kozak, Mateusz Ćwiek - Marcin Hadala

Zagrali również: Norbert Trzebny, Andrzej Gapiński, Dominik Palacz, Radosław Jopp, Bartosz Antosik, Alan Micek,

Skład Korony Stróżewo: Patryk Palacz - Sebastian Mikołajczak, Wojciech Siwek, Mateusz Abram, Kamil Kosiński - Mikołaj Siatkowski, Tomasz Nijak, Daniel Kryś, Daniel Kozak, Jakub Biegański - Marcin Hadala Zagrali również: Norbert Trzebny, Oskar Wituchowski, Andrzej Gapiński, Radosław Jopp Krystian Urbański, Kacper Nowak, Hubert Wojciechowski. (http://koronastrozewo.pl)