Transfery: Mateusz Ćwiek zawodnikiem Korony

Przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 Korona Stróżewo dokonała kolejnego wzmocnienia. To Mateusz Ćwiek z KS Leżenica.

Mateusz, to 20-letni skrzydłowy, którego uznano za najlepszego zawodnika A klasy w sezonie 2018/2019 w okręgu pilskim. - Jestem wychowankiem drużyny z Leżenicy. To temu klubowi najwięcej zawdzięczam i jestem z nim zwiazany prawie przez cały okres gry w piłkę. Mówię prawie, bo na rok - na zasadzie - wypożyczenia trafiłem do Iskry Szydłowo, która grała w czwartej lidze. Dużo zyskałem piłkarsko od trenera i starszych kolegów, mimo niewielu szans do gry - wyjaśnia.

Teraz grę będzie kontynuował w Stróżewie. - Chciałem spróbować sił w nowym miejscu, a do Korony trafiłem - mówiąc pół żartem, pół serio - w pakiecie z chłopakami ze Śmiłowa. Kamil Kosiński polecił mnie trenerowi, a następnie dostałem od niego zaproszenie na sparing. Teraz wygląda na to, że zostanę na dłużej. Z Koroną na pewno wiąże nadzieję awansu, ponieważ moja ambicja sięga wyżej niż okręgówka i sądzę po krótkim pobycie tutaj, że każdy z chłopaków ma podobne odczucia – kończy.