Korona zainaguruje nowy sezon w Damasławku

Nowy sezon, nowe nadzieję. Korona Stróżewo rozpoczyna nowy sezon piłkarski po spadku z klasy międzyokręgowej. W pierwszej kolejce na wyjeździe zmierzy się z Sokołem Damasławek. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi w czwartek 15 sierpnia o godzinie 16:00.

Dobrze przepracowany okres przygotowawczy.

W okresie przygotowawczym koroniarze rozegrali sześć sparingów, z czego pięć wygrali i tylko jeden przegrała. - Z każdym kolejnym spotkaniem nasza gra wyglądała lepiej, chociaż czeka nas sporo pracy, aby na boisku wszystko wyglądało tak, jak być powinno. Cieszy gra ofensywna i liczba zdobytych bramek. Troszkę martwi gra w defensywie, ale wierzę, że z każdym meczem będzie tylko lepiej. Mamy fajny zespół, szeroką kadrę, dużą rywalizację i jestem przekonany, że runda jesienna będzie udana w naszym wykonaniu - mówi trener Tomasz Gerke.

W jakim składzie Korona zainauguruje sezon?

W przerwie między rozgrywkami doszło do rewolucji kadrowej, o której się mówiło już po sezonie 2018/2019 zakończonym spadkiem z ligi międzyokręgowej. Tym samym odeszło siedmiu zawodników, a w ich miejsce pozyskano Patryka Palacza, Kamila Kosińskiego, Daniela Kozaka, Sebastiana Mikołajczaka, Mateusza Ćwieka oraz Dominika Palacza. Każdy z zawodników, zarówno tych, którzy zostali w kadrze oraz tych, którzy dołączyli do drużyny, palą się do gry. Trener Korony ma w głowie już wyjściową jedenastkę oraz plan na mecz.

Czego spodziewać się po przeciwniku?

Sokół Damasławek w zeszłym sezonie w klasie okręgowej zajął siódmą lokatę, w 30 meczach gromadząc 42 punkty. Strzelił 65 bramek i tyle samo stracił. Z drużyny odszedł m.in. 17-letni Kacper Borkowski, który zasilił szeregi Zamka Gołańcz. - Praktycznie w każdej drużynie doszło do zmian. W jednym większe, w drugim mniejsze. Do Damasławka jedziemy po to, aby dobrze rozpocząć inaugurację nowego sezonu. Żeby tak się stało, musimy być skoncentrowani przez pełne 90 minut i na boisku zostawić dużo zdrowia - twierdzi Michał Andrzejczak, koordynator zarządu.