Bramkowy remis na początek nowego sezonu

Korona Stróżewo na inaugurację sezonu w klasie okręgowej zremisowała 2:2 z Sokołem Damasławek. Piłkarze Tomasza Gerke wrócili z dalekiej podróży, bo do 76 minuty przegrywali 0:2.

Spotkanie obfitowało w dużo sytuacji bramkowych i ostrych spięć na boisku. Negatywnym bohaterem spotkania bez wątpienia był główny sędzia, który nie potrafił zapanować nad tym, co działo się na boisku. Wiele razy podejmował błędne decyzje, krzywdząc zarówno gospodarzy, jak i gości.

Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu koroniarzy. W 3 minucie wynik spotkania mógł otworzyć Mikołaj Siatkówki, jednak z kilku metrów oddał zbyt lekki strzał. Chwilę później strzał Marcina Hadaly z ostrego kąta obronił bramkarz. Nie wykorzystane sytuację zemściły się w 12. minucie. Sokół objął prowadzenie po dobrze wyprowadzonym kontrataku. Lewą stroną przedarł się Kamil Juszczak i strzałem w długi róg pokonał bramkarza. Odpowiedź mogła nadejść niespełna 180 sekund później. W sytuacji sam na sam Kamil Kosiński zbyt mocno podawał do Marcina Hadały i nic z tego nie wynikło. W kolejnej akcji Marcin Hadała wyszedł na czystą pozycję, minął bramkarza gospodarzy, jednak uderzył zbyt lekko i obrońca zdołał wybić piłkę. Ten sam zawodnik w 36. minucie miał kolejną dobrą okazję, ale piłka zatrzymała się na słupku. Piłkarze Sokoła przed końcem pierwszej połowy mogli podwyższyć prowadzenie. Po jednej z nielicznych akcji w tej części spotkania piłka po strzale z okolic 13. metra minimalnie minęła słupek. Tym samym do przerwy było 1:0.

W drugiej części spotkania Korona już na samym początku powinna doprowadzić do wyrównania. Mikołaj Siatkowski wyłożył piłkę na 7 metr do Marcina Hadały, jednak jego strzał zatrzymał bramkarz. Koroniarze zaczęli grać znacznie ofensywnej, co przełożyło się na groźne kontrataki gospodarzy. Jeden z nich został wykorzystany w 61 minucie, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Błaszczyk. Goście zdobyli kontaktową bramkę w 76 minucie. Marcin Hadała przyjął piłkę w polu karnym i mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. W odpowiedzi rywale w ciągu dwóch minut stworzyli dwie doskonałe okazje, jednak bardzo dobrze interweniował Patryk Palacz. Najpierw popisał się efektowną paradą, broniąc w sytuacji sam na sam, a następnie dobrze interweniował po strzale z dystansu. W 84 minucie koroniarze doprowadzili do wyrównania, a bramkę zdobył Marcin Hadała, który miał podobną sytuację strzelecką, jak przy pierwszej bramce. Tym razem jednak zdecydował się na strzał w długi róg. W samej końcówce goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak w świetnej sytuacji Michał Andrzejczak zgrał źle piłkę w polu karnym. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Sokół Damasławek 2:2 Korona Stróżewo
12 min. Kamil Juszczyk
61 min. Tomasz Błaszczyk
76 min. Marcin Hadała
84 min. Marcin Hadała

Skład: Patryk Palacz - Wojciech Siwek (70’ Krystian Urbański), Norbert Trzebny, Sebastian Mikołajczak, Kamil Kosiński - Mateusz Ćwiek (63’ Oskar Wituchowski), Tomasz Nijak (78’ Michał Andrzejczak), Daniel Kozak, Daniel Gapiński (46’ Daniel Kryś), Mikołaj Siatkowski - Marcin Hadała

Ławka rezerwowych: Alan Micek, Daniel Kryś, Radosław Jopp, Michał Andrzejczak, Andrzej Gapiński, Oskar Wituchowski, Krystian Urbański

Wypowiedzi pomeczowe:

- Mikołaj Siatkowski, pomocnik Korony Stróżewo: Z przebiegu meczu byliśmy lepsi. Jednak bramka Sokoła na początku meczu sprawiła, że musieliśmy się otworzyć. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji, aby doprowadzić do remisu, ale zamiast remisu tracimy bramkę na 2:0. Udało się doprowadzić do remisu, ale mamy duży niedosyt, bo mogliśmy tutaj wygrać. Mimo wszystko trzeba szanować ten punkt.

- Mateusz Ćwiek, pomocnik Korony Stróżewo: Co tu dużo mówić… Są takie dni, że drużynie po prostu nie idzie. W pierwszej połowie piłka nie chciała wpaść do bramki. Trzeba zapomnieć o tym meczu i skupić na kolejnym przeciwniku. Trzeba poprawić skuteczność, bo w Damasławku było z nią jak na bakier. Cieszy to, że tworzymy dużo okazji strzeleckich, więc może być tylko lepiej.