Korona zdemolowała Orzeł Pęckowo

Korona Stróżewo odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. W ósmej kolejce klasy okręgowej piłkarze Tomasza Gerke urządzili sobie festifal strzelecki w Pęckowie, gdzie rozgromili miejscowy Orkan 3:11.

Koroniarze do tego spotkania przystępowali w bardzo dobrych humorach, bo po wygraniu z Polonią Chodzież 0:1 w czwartej rundzie Pucharu Polski. W tamtym spotkaniu z dobrej strony pokazało się kilku zawodników, którzy w ostatnim czasie grali mniej, dlatego też trener dokonał rotacji w wyjściowej jedenastce.

Od początku spotkania do samego końca piłkarze Tomasza Gerke zdominowali przeciwników i ani na chwilę nie oddali inicjatywy. Pierwszą bramkę w 15. minucie zdobył Mateusz Ćwiek, a cztery minuty później podwyższył na 0:2. Gospodarze zdołali odpowiedzieć trafieniem Bartosza Andrzejaka, ale później - w pierwszej połowie - strzelali już tylko koroniarze. W 36. minucie na 1:3 podwyższył Michał Andrzejczak, 120 sekund później na listę strzelców wpisał się Marcin Hadała. Przed przerwą jeszcze po jednej bramce zdobył Kamil Kosiński oraz Michał Andrzejczak.

W drugiej połowie goście strzelali kolejne bramki, jednak pozwollii na nieco więcej piłkarzom Orła. W pierwszym kwadransie po zmianie stron bramki zdobył Daniel Gapiński oraz dwie Michał Andrzejczak. W 58. minucie na 2:9 zdobył Bartosz Andrzejak, który ten sam wyczyn powtórzył w 69. minucie. Natomiast bramkę numer dziesięć i jedenaście dla Korony zdobywali Marcin Hadała i Mikołaj Siatkowski.

Skład: Patryk Palacz (80’ Alan Micek) - Daniel Kryś, Norbert Trzebny, Kamil Kosiński, Mikołaj Siatkowski - Mateusz Ćwiek (55’ Bartosz Antosik ), Radosław Jopp (46’ Tomasz Nijak), Daniel Kozak, Daniel Gapiński (55’ Andrzej Gapiński), Marcin Hadała - Michał Andrzejczak (60’ Krystian Urbański)

Ławka rezerwowych: Alan Micek, Krystian Urbański, Andrzej Gapiński, Tomasz Nijak, Bartosz Antosik, Sebastian Mikołajczyk,

Wypowiedzi pomeczowe:

- Michał Andrzejczak, napastnik Korony Stróżewo: Nie ma co ukrywać, że Orzeł Pęckowo nie powiesił nam wysoko poprzeczki. Praktycznie każda wycieczka pod ich bramkę była dobrą okazją do zdobycia bramki. Cieszy skuteczność nie tylko moja,ale całej drużyny. Fajnie, jakby była ona taka w każdym meczu.

- Daniel Gapiński, pomocnik Korony Stróżewo: W tym spotkaniu pokazaliśmy, jaki drzemie w nas potencjał i pozostałe drużyny muszą się z nami liczyć. Z każdym kolejnym meczem będziemy grać jeszcze lepiej. Jednak jest jeszcze sporo do poprawy, bo czasami popełnialiśmy zbyt proste błędy.