Korona zmierzy się z Wenusem

Korona Stróżewo w sobotę na wyjeździe zmierzy się z Wenusem Jędrzejewo w ramach trzeciej kolejki klasy okręgowej. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Zdobyć w końcu trzy punkty

Korona Stróżewo po dwóch remisach z rzędu chce w końcu zdobyć komplet punktów. W spotkaniu z Sokołem Damasławek, mimo wielu sytuacji strzeleckich, po 61 minutach przegrywała 2:0. Mimo to, straty udało się odrobić po dwóch bramkach Marcina Hadały. Zawodnicy jednak mają spory niedosyt, bo wiedzą, że to spotkanie można było wygrać. Podobnie zresztą, jak ostatni pojedynek derbowy z Polonią Chodzież. - Tamte mecze to już historia. Musimy wyciągnąć wnioski, poprawić skuteczność i skupić się na najbliższym rywalu - mówi Tomasz Gerke, opiekun seniorskiej drużyny.

Koniecznie poprawić skuteczność

Chociaż w okresie przygotowawczym trener nie mógł narzekać na grę ofensywną i skuteczność swojego zespołu, tak po pierwszych dwóch spotkaniach ligowych może już mieć pewne zastrzeżenia. W meczu z Damasławkiem koroniarze stworzyli sobie dziesięć wyśmienitych sytuacji bramkowych, z czego wykorzystała zaledwie dwie. W spotkaniu z Polonią było już ich mniej, ale za to były one stuprocentowe, które powinny być wykorzystane. - Trzeba poprawić skuteczność, bo w Damasławku było z nią jak na bakier. Cieszy to, że tworzymy dużo okazji strzeleckich, więc może być tylko lepiej - mówił Mateusz Ćwiek po pierwszej kolejce.

Niezbyt udany początek Wenusa

Na inaugurację nowego sezonu drużyna Wenusa Jędrzejewo pojechała do Chodzieży, gdzie mierzyła się z miejscową Polonią, czyli głównym kandydatem do awansu. Goście jednak ponieśli porażkę 2:0. W kolejnym meczu - ponownie wyjazdowym - Wenus poniósł porażkę. Tym razem z Fortuną Wieleń, co spowodowało, że drużyna plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Dopiero w trzeciej serii gier drużyna pokaże się przed własną publicznością i za wszelką cenę będą chcieli zdobyć pierwsze punkty w sezonie. Dlatego ten mecz, to nie będzie spacerek dla podopiecznych Tomasza Gerke.

Wenus Jędrzejewo - Korona Stróżewo
Data: sobota, 24 sierpnia, godzina 16:00

Miejsce: stadion w Jędrzejewie

Sędziowie: Wojciechowski, Wyrębski, Barcikowski