MO: Na inagurację rundy wiosennej derbowy pojedynek z Leśnikiem

Korona Stróżewo w sobotę zmierzy się pierwszy raz w tym roku o ligowe punkty. Rywalem będzie Leśnik Margonin, a mecz ten będzie miał podwójną rangę: jest to pojedynek derbowy oraz ważny dla obu drużyn w kontekście utrzymania się w lidze.

Po słabszej jesieni w wykonaniu koroniarzy doszło do kilku zmian. Najważniejsza to ta na stanowisku trenera - Marka Trzebnego zastąpił Tomasz Gerke. Z drużyny odeszło kilku zawodników: Rafał Skiba do Kłosa Budzyń, Dawid Chmielnicki do Polonii Chodzież, Paweł Kurnik do Leśnik Margonin. Z gry zrezygnował również Robert Kreskowiak, który wyjechał za granicę.

Nowy trener jednak nie zamierzał narzekać, tylko zakasał rękawy do pracy i z dużym zapałem podszedł do okresu przygotowawczego. - Nie chcieliśmy nikogo zatrzymywać na siłę, bo to nie ma sensu - twierdzi Tomasz Gerke.

42-letni szkoleniowiec do tej pory trenował juniorów. W momencie objęcia drużyny seniorskiej do kadry włączył pięciu zawodników, wyróżniających się w zespole młodzieżowym. Są to Dawid Kaczmarek, Hubert Wojciechowski, Alan Micek, Kacper Nowak oraz Oskar Wituchowski.

- Chłopcy swoją postawą w juniorach zasłużyli na to. W okresie przygotowawczym, mimo ciężkich treningów, nie marudzili. Tylko ciężko trenowali. Jestem z nich bardzo zadowolony - dodaje.

Oprócz włączonych zawodników z juniorów do kadry, dołączyło pięciu nowych zawodników - Mateusz Abram (obrońca), Michał Momot (obrońca), Sebastian Matlak (pomocnik), Seweryn Kuczkowski (pomocnik) oraz Wojciech Skarupa (napastnik).

Z nowych piłkarzy zagrać nie będzie mógł jednak Seweryn Kuczkowski, który pauzuje za żółte kartki. W meczowej kadrze zabraknie również Michała Andrzejczaka oraz Bartosza Antosika.

W Leśniku Margonin również doszło do zmian. Do Polonii Chodzież odszedł Wiktor Moskalik, a Mateusz Abram do Korony. Drużynę zasilił jedynie Paweł Kurnik, były zawodnik stróżewskiej drużyny. W drużynie gospodarzy nie zagra - najprawdopodobniej - Tobiasz Janiszewski.

Sobotnia konfrontacja ma duże znaczenie dla układu w tabeli. Oba zespoły walczą o utrzymanie i będzie to mecz o tzw. “sześć punktów”. Dodatkowo jest to pojedynek derbowy powiatu chodzieskiego. - Zdajemy sobie sprawę, o co gramy w tym meczu. Znamy się z chłopakami, jednak na boisku każdy będzie robił wszystko, aby to jego zespół wygrał. Podchodzimy do rywala z szacunkiem, ale bez strachu - mówi Wojciech Siwek.

Leśnik Margonin - Korona Stróżewo
Data: 23 marca 2019 rok, sobota, godzina 14:00