PKO: Hit kolejki z udziałem Korony

Korona Stróżewo w sobotę zagra z Notecią Czarnków. Będzie to najciekawsze spotkanie XVIII kolejki w grupie południowej.

Hit kolejki

Jeśli na boisku spotykają się drużyny z drugiego i trzeciego miejsca, to wiadome jest to, że emocję będą gwarantowane. W poprzedniej rundzie Korona na własnym boisku wygrała 4:1 po bramkach Macieja Dąbrowskiego, Pawła Pańczyszyna oraz dwóch trafieniach Krzysztofa Troczyńskiego. Wówczas grający trener Noteci Robert Solarek zapowiadał, że w Czarnkowie jego drużyna zrobi wszystko, aby się zrewanżować za porażkę. Jego słowa mogą nie być rzucane na wiatr, ponieważ na własnym terenie Noteć potrafi ograć każdego przeciwnika.

Walka o drugie miejsce w tabeli
Pozycję wicelidera aktualnie zajmuje Korona, która traci do obecnie x liderującej Wełny Skoki osiem punktów. Trzecie miejsce zajmuje Noteć Czarnków, mająca na koncie 29 "oczek". W przypadku wygranej zrówna się ilością punktów z podopiecznymi Marka Trzebnego. Natomiast lepszy bilans bramkowy pozwoli im zająć drugie miejsce, dlatego też jest o co walczyć.

Dąbek musi się przełamać
Trzy mecze i łącznie osiem bramek strzelonych. Jednak tylko jedna jest autorstwa Macieja Dąbrowskiego. W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej otworzył on wynik z Sokołem Damasławek w 12 minucie. Od tamtego czasu pozostaje bez bramki od 258 minut. Dąbek miał swoje okazje, ale za każdym razem to bramkarz rywali był lepszy. Nie ma co ukrywać, że stróżewska drużyna jest uzależniona od bramek 28-letniego zawodnika, dlatego najbliższe spotkanie jest najlepszym momentem, aby król strzelców z 2015 roku się przełamał.