PKO: Jak nie z Leśnikiem, to z kim? Czas się przełamać!

Derbowy pojedynek z Leśnikiem Margonin będzie najlepszym momentem, aby powrócić do serii zwycięstw. W sobotę Korona Stróżewo zagra z rywalem "zza miedzy". Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00.

Przerwać serię trzech meczów bez zwycięstwa.
Na ten mecz ręce zacierają wszyscy zawodnicy stróżewskiego klubu, ale dla Pawła Kurnika oraz Artura Nowaka będzie on miał nieco bardziej wyrazisty smaczek. Wspomniana dwójka w swojej karierze grała dla Leśnika Margonin. Zresztą pierwszy z nich był związany z leśnikami od początku swojej przygody z piłką. Dopiero w zeszłym roku zdecydował się na zmianę klubu. Po ostatnich trzech meczach w piłkarzach drzemie sportowa złość. Schodzili oni z boiska pokonani, chociaż prezentowali się bardzo dobrze. Za każdym razem nie udało się wykorzystać stworzonych sytuacji bramkowych. Zawodnicy, jak i trenerzy wiedzą, że konfrontacja z Leśnikiem ma większą wartość niż "zwykły" mecz ligowy, dlatego zrobią wszystko, aby przełamać się właśnie w sobotę.

Jakim Korona zagra składem?
Trener Marek Trzebny nie mógł w ostatnich meczach wystawić pełnego składu. Z różnych względów zawsze jeden zawodnik „wypadał”. Podobnie będzie w najbliższym meczu, gdzie dojdzie do drobnych korekt w składzie. Na to, kto zagra w bramce, zawodnicy dowiedzą się na kilka godzin przed meczem. Dotychczasowym numerem 1 był Artur Nowak, w Rosku swoją szansę dostał jednak Robert Kreskowiak. Drużyna tam jednak przegrała 6:2 i znowu pojawił się znak zapytania, kto wybiegnie w pierwszej jedenastce. Do zmian dojdzie zapewne w linii obrony oraz pomocy. Piłkarze podkreślają jednak, że każdy z nich chciałby jutro zagrać, ale najważniejsze jest dobro drużyny.

Dla kibiców, którzy przyjdą na mecz, zostanie przeprowadzony konkurs. Do wygrania tym razem jest bon o wartości 300 złotych do wykorzystania w DM Ignasiak, a także bony o wartości 100 oraz 50 złotych na zakup polisy ubezpieczeniowej w firmie CUK Ubezpieczenia.

Leśnik - lider rundy wiosennej.
Jesienne zwycięstwo Korony w Margoninie 0:5 obeszła się szerokim echem w środowisku piłkarskim. Trzy bramki wówczas zdobył Paweł Kurnik, a dwie kolejne dołożył Filip Konarski. Jednak o niej już mało, kto pamięta, poza samymi zawodnikami Leśnika, którzy będą chcieli się zrewanżować za tę porażkę. W rundzie wiosennej imponują formą i wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania. Do Stróżewa przyjadą podbudowani jeszcze bardziej po ostatnim zwycięstwie ze Spartą Złotów 2:1. Leśnicy nie tylko za ten mecz, ale również za wcześniejsze byli chwaleni przez osoby z pilskiego środowiska. Sam fakt, że są oni liderem rundy wiosennej, w której wygrali wszystkie 6 spotkań, strzelając 17 bramek i tracąc zaledwie 3. Czy w sobotę zdoła ich zatrzymać stróżewska Korona?

Korona Stróżewo - Leśnik Margonin
Data:
5 maj, godzina 16:00
Miejsce: Stadion w Stróżewie, wejście bezpłatne. Podczas meczu zostanie przeprowadzony konkurs dla kibiców.
Sędziowie: Jarosław Naskręt, Jakub Pieniążkowski, Kacper Kosmowski