PKO: Korona upoluje Sokoła?

Korona Stróżewo w sobotę zagra pierwszy mecz w tym roku o ligowe punkty. Przeciwnikiem będzie Sokół Damasławek.

Piłkarze głodni gry
Wszyscy piłkarze są zgodni: rozgrywanie meczów sparingowych to nie to samo, co konfrontacja o punkty. Dlatego wszyscy, bez żadnego wyjątku czekają z niecierpliwością na sobotni mecz. Tym bardziej, że pozostałe drużyny mogły zagrać w meczu o stawkę już tydzień temu, natomiast Korona miała planową pauzę. Marek Trzebny jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych w okresie zimowym – Każdy dawał z siebie wszystko. Jesteśmy dobrze przygotowani do rundy wiosennej – mówi.

Czołówka tabeli „grała” dla Korony
Porażka obecnego lidera rozgrywek, Wełny Skoki z Notecią Rosko, to największa niespodzianka XIII kolejki. Strata punktów przez skocką drużynę to doskonała okazja, aby zniwelować stratę do rywala do dwóch „oczek”. Warunek jest jeden: trzeba wygrać sobotni mecz. Inny z przeciwników - Noteć Czarnków - wygrał swoje spotkanie z Kłosem Budzyń 4:0. Okazało się jednak, że w drużynie prowadzonej przez Roberta Solarka grał nieuprawniony zawodnik, dlatego mecz został sklasyfikowany jako walkower na korzyść budzyńskiej drużyny.

Rywal niewygody, ale do ogrania
Spotkania z Sokołem Damasławek na pewno nie należą do tych z kategorii łatwych i przyjemnych. Każdy wcześniejszy pojedynek z tą drużyną kosztował nasz zespół dużo sił. W poprzedniej rundzie po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu Korona wygrała 2:1 po bramkach Macieja Dąbrowskiego oraz Łukasza Walkowiaka. Nasz rywal rundę wiosenną rozpoczął bardzo dobrze i na własnym boisku wygrywając z Fortuną Wieleń 4:0. sobotę

Korona Stróżewo – Sokół Damasławek
Data: