PKO: Korona wygrywa w ostatnim spotkaniu

Korona Stróżewo wygrała ostatni mecz w sezonie 2017/2018. W wyjazdowym spotkaniu pokonała Sokół Damasławek 1:4.

Wyjściowa jedenastka była nieco eksperymentalna, szczególnie jeśli chodzi o linie obrony. Z różnych powodów nie mógł zagrać Michał Andrzejczak oraz Wojciech Siwek, a spotkanie z powodu kontuzji na ławce rozpoczął Rafał Skiba. Dlatego też defensywę tworzyli Krystian Urbański, Dawid Chmielnicki, Norbert Trzebny oraz Andrzej Gapiński, który pełnił rolę kapitana.

Od pierwszego gwizdka sędziego lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i starali się zagrozić bramce strzeżonej przez Artura Nowaka. Jednak jako pierwsi bramkę strzelili koroniarze. W 17 minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Kurnik. Po zdobyciu bramki Korona cofnęła się defensywy i starała się wyprowadzać kontry, ale wynik po 45 minutach nie uległ zmianie.

Po zmianie stron kibice zobaczyli znacznie więcej bramek. W 49 minucie bramkarz stróżewskiej drużyny skapitulował po strzale Remigiusza Łuczyńskiego. Bramkowy remis utrzymywał się przez blisko 30 minut. Wtedy to na prowadzenie swój zespół wyprowadził Filip Konarski. Rywale mając 10 minut do końca meczu, zaczęli grać jeszcze bardziej ofensywnie, co zemściło się stratą kolejnych bramek. W W ciągu trzech minut dwukrotnie do bramki Sokoła trafił Marcin Hadała i tym samym mecz zakończył się wynikiem 1::4. Dzięki temu zwycięstwu Korona sezon zakończyła na czwartej lokacie, za Orkanem Śmiłowo, Spartą Złotów oraz Płomieniem Połajewo.