PKO: Ostatni mecz Korony w tym sezonie

Tytuł: Ostatni mecz Korony w tym sezonie

Korona Stróżewo w sobotę o godzinie 17:00 rozegra swój już ostatni mecz w sezonie 2015/2016. W wyjazdowej potyczce zmierzy się z Płomieniem Połajewo.

Korona nadal w dobrej formie
Za nami już 12 kolejek, w których Korona zagrała jednak 10 razy, ponieważ miała jedną planową pauzę oraz drugą z powodu wycofania się z rozgrywek Nielby Wągrowiec, w tym przypadku na konto Marka Trzebnego zostały zapisane trzy oczka, w ramach walkoweru. W dotychczas dziesięciu rozegranych meczach Korona aż siedem razy wygrywała. Warto dodać, że za każdym razem była drużyną lepszą, w których strzelała dużo bramek. Tylko raz zremisowała z Sokołem Damasławek na inaugurację rundy, a także dwa razy przegrała, z Fortuną Wieleń i Radwanem Lubasz. Jednakże w przypadku meczu z liderem nasza drużyna dostała walkower. We wszystkich dotychczasowych meczach zdobyła 35 bramek, co z pewnością jest okazałym rezultatem. Tylko w jednym meczu w bieżącej rundzie Koronie nie udało się zdobyć gola, było to w spotkaniu z Fortuną Wieleń. Ostatnie wyniki pokazują, że Korona jest w dobrej formie i w Połajewie szykuje się z pewnością ciekawy mecz.

Walka o trzecie miejsce w tabeli
Ten mecz będzie miał duże znaczenie w układzie końcowej tabeli, w szczególności, jeśli chodzi o miejsce na podium. Pierwsze miejsce jest już zaklepane dla Radwana Lubasz, natomiast drugie dla Noteci Czarnków. Kwestia trzeciego miejsca pozostała jeszcze do rozstrzygnięcia, a walczyć o nie będzie właśnie Korona i Płomień. Czwarta na obecną chwilę w tabeli Unia Wapno ma za dużą stratę punktową i nie jest wstanie zagrozić wcześniej wymienionej dwójce. Tak więc obie drużyny mają o co grać.

Płomień – niewygodny rywal
W porównaniu z poprzednim sezonem Płomień nie jest tą samą drużyną. Zaszły u nich spore zmiany i z drużyny, która w poprzednim sezonie grała w barażach o czwartą ligą, przemieniła się w zwykłego średniaka. Teraz potrafią jedno spotkanie zagrać bardzo dobrze, a drugie źle i przegrać w najmniej oczekiwanym momencie. Należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że Koronie przeciwko Płomieniowi gra się zawsze bardzo ciężko. Tylko w ostatnich pięciu spotkaniach pomiędzy tymi drużynami, Korona przegrywała cztery razy i tylko raz zremisowała. Straciła w nich 20 bramek, co daje średnią tracenia bramek 4,0 na mecz. Strzeliła zaledwie sześć, co daje średnią zdobywania bramek 1,2 na mecz. Już same statystyki pokazują, że jest to bardzo niewygodny przeciwnik dla naszego zespołu.