PKO: Pierwszy taki pojedynek

W sobotę w wyjazdowym spotkaniu Korona Stróżewo zmierzy się z Leśnikiem Margonin. Będzie to kolejny pojedynek derbowy powiatu chodzieskiego.

Nadal bez porażki
Korona Stróżewo po rozegraniu siedmiu kolejek nadal nie odniosła porażki, jednak straciła punkty, remisując dwa mecze. Było to odpowiednio ze Spartą Złotów i Notecią Rosko. Szczególnie szkoda ostatniego spotkania, gdzie piłkarze Marka Trzebnego prowadzili już nawet 2:0, ale korzystnego wyniku nie udało się dowieść do końca. Nie pomógł w tym z pewnością fakt, że gospodarze ten mecz kończyli grając w dziewięciu. Dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwona dla Krystiana Urbańskiego nie podlegała dyskusji. Jednak do bezpośredniej czerwonej kartki dla Adama Urbańskiego można mieć pewne wątpliwości. W tej sytuacji jednak już nic nie można zrobić, tylko udowodnić w kolejnym meczu, że jest się lepszym piłkarsko od przeciwnika.

Udany początek Leśnika
W drużynie Leśnika po spadku z IV ligi nastąpiło dużo zmian personalnych. Na stanowisku trenera Włodzimierza Michalskiego zastąpił Maciej Nowak, który zaczął stawiać na wychowanków oraz piłkarzy pochodzących z regionu. Od tego czasu pod względem sportowym było bardzo przeciętnie. Dobre mecze były przeplatane gorszymi, jednak początek obecnego sezonu jest bardzo optymistyczny. Chociaż początkowo wydawać się mogło, że tak nie będzie. Z drużyny odszedł bowiem Paweł Kurnik, najlepszy strzelec, który zasilił szeregi właśnie stróżewskiego klubu. Jego następcy spisują się jednak bardzo dobrze, dzięki czemu Leśnik ma punkt mniej od Korony. Warto dodać, że w ostatniej kolejce Leśnik przegrał swój pierwszy mecz ze Spartą Złotów.

Pierwszy taki mecz
Obie drużyny już kilkakrotnie rywalizowały ze sobą, jednak były to zawsze mecze sparingowe lub pucharowe. Jeśli chodzi o potyczkę ligową, będzie to debiut tych drużyn. Nigdy wcześniej nie było możliwości, aby zmierzyć się w lidze. Leśnik bowiem grał zawsze w wyższych rozgrywkach, a gdy już spadł do klasy okręgowej, to grał w innej grupie, niż Korona. Będzie to również pojedynek derbowy, co tylko może nadać dodatkowego smaczku tej konfrontacji. Obie drużyny są silne na początku sezonu, dlatego o zwycięstwie może zadecydować dyspozycja dnia, a kibice powinni zobaczyć emocjonujący mecz.

Leśnik Margonin – Korona Stróżewo
Data:
24 września, godzina 15:00
Miejsce: Stadion w Margoninie, ulica Budzyńska 4
Sędziowie: Michał Wieczorek, Wojciech Bukowy, Rafał Płotka

VIII kolejka ZINA OZPN Piła:
Noteć Czarnków - Noteć Rosko, 23 września, godzina 14:00
Leśnik Margonin - Korona Stróżewo, 24 września, godzina 15:00