PP: Pierwszy mecz w tym roku o stawkę

Wracamy po długiej przerwie na boiska. Póki co nie na mecze ligowe, ale Pucharu Polski. Korona na własnym boisku zagra z Orłem Osiek.

Po długiej przerwie zimowej piłkarze wracają na boiska. Na tydzień przed inauguracja rundy Pilskiej Klasy Okręgowej Korona Stróżewo zagra w ramach 1/16 Pucharu Polski. Będzie to już pierwszy ważny egzamin przed naszym zespołem.

Rewolucji kadrowej w Koronie nie było. W zasadzie, to nie było żadnych zmian kadrowych. Jedyną bolączką może być brak Mateusz Barełkowskiego, który w wyniku kontuzji nie zagra juz w tym sezonie. Jego absencja będzie aż nadto widoczna, bowiem Baryła to istotny zawodnik w drugiej linii i zastąpić go będzie bardzo ciężko. Jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Maciej Dąbrowski.

Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to trener w jutrzejszym meczu wystawi najmocniejszy skład, jakim tylko dysponuje. Jedyną bolączką może być kogo wystawić w bramce. Obecnie jest dwóch równorzędnych bramkarzy - Maciej Hudziński oraz Marek Wendt. Każdy z nich będzie chciał zagrać, ale kto wybiegnie w podstawowym, to okaże się jutro.

Nasz najbliższy rywal w 1/16 Pucharu Polski spisuje się nie najlepiej w północnej grupie PKO. Po rozegraniu jedenastu spotkań mają na koncie 9 punktów i są w tabeli na przedostatnim meczu. Jednak w tym przypadku, dorobek punktowy nie jest wyznacznikiem siły rywala. Warto też mieć na uwadze, że spotkania pucharowe rządzą się swoimi prawami, a mecz meczowi jest nierówny.

Warto odnotować fakt, iż jutrzejszy mecz będzie sędziował pan Bartosz Pachowicz z Margonina. Długoletni sędzia piłkarski, który jutrzejszym meczem zakończy swoją przygodę z piłką.

Zapraszamy wszystkich do Stróżewa, początek meczu o godzinie 15:30.