Seniorzy: Pierwszy sparing na "piątkę"

Korona Stróżewo wygrała swój pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Na boisku w Wałczu piłkarze Tomasza Gerke pokonali 5:1 Orzeł Pęckowo.

Stróżewscy piłkarze od kilku tygodni przygotowują się do rundy wiosennej. Do tej pory jednostki odbywały się trzy, a czasami cztery razy w tygodni. Teraz zostały dołączone do tego gry kontrolne. – Sesje treningowe swoją drogą, nie ma jednak co ukrywać, że na te mecze szczególnie czekaliśmy. Od ostatniego meczu już sporo minęło, a spotkania na hali to nie to samo. Każdy z nas już zdążył zatęsknić za meczami – mówi Radosław Jopp.

Przeciwnikiem w pierwszym spotkaniu kontrolnym była drużyna Orła Pęckowo, występująca obecnie w pilskiej klasie okręgowej. Po rundzie jesiennej zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 23 punktów na koncie.

Trener Tomasz Gerke do dyspozycji miał 22 zawodników i postanowił na dwie połowy wystawić różne jedenastki. Po pierwszych 45 minutach było 3:0 dla koroniarzy, a na listę strzelców wpisywał Marcin Hadała, Radosław Jopp i Oskar Wituchowski. W drugiej połowie wynik na 4:0 podwyższył Daniel Kryś, a piątką bramkę dołożył Tomasz Nijak. Rywale w końcówce zdołali zdobyć honorową bramkę.

Szansę gry w tym sparingu dostało kilku wyróżniających się juniorów, których trener postanowił włączyć do seniorów, po tym jak objął nad nią stery.

Skład Korony Stróżewo:

- pierwsza połowa: Artur Nowak – Krystian Urbański, zawodnik testowany, Michał Andrzejczak, zawodnik testowany – Mikołaj Siatkowski, Tomasz Nijak, Radosław Jopp, zawodnik testowany, Oskar Wituchowski – Marcin Hadała

- druga połowa: Dawid Kaczmarek – Kacper Nowak, Alan Micek, Norbert Trzebny, Andrzej Gapiński – zawodnik testowany, Daniel Kryś, Hubert Wojciechowski, Kacper Jankowski, Bartosz Antosik – zawodnik testowany