Ważne wyjazdowe zwycięstwo, Korona lepsza od Lechii Kostrzyn!

Korona Stróżewo wygrała na wyjeździe z Lechią Kostrzyn 1:2. Trzy punkty piłkarzom Marka Trzebnego zapewniły bramki Radosława Jopp i Krzysztofa Troczyńskiego.

Początek pierwszej połowy był bardzo nerwowy w wykonaniu gości. Natomiast rywale starali się długo rozgrywać piłkę, jednak nic z tego nie wynikało. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a okazji strzeleckich było mało. Lechiści w pierwszych czterdziestu pięciu minutach trzykrotnie zagrażali bramce Artura Nowaka, a koroniarze dwukrotnie gościli pod bramką gospodarzy. Jednak żadna z tych sytuacji nie była stuprocentowa. Tym samym do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Znacznie więcej działo się po zmianie stron. Goście w 49 minucie objęli prowadzenie. Piłkę w polu karnym opanował Mikołaj Siatkowski, który oddał strzał na bramkę. Golkiper gospodarzy zdołał odbić uderzenie, jak i również dobrze interweniował przy dobitce Rafała Skiba. Futbolówka trafiła jednak pod nogi Krzysztofa Troczyńskiego, który otworzył wynik spotkania. Rywale chcieli szybko doprowadzić do remisu, ale im się to nie udawało. Dwukrotnie dobrze interweniował Artur Nowak, a raz od utraty bramki koroniarzy uchroniła poprzeczka. Nie wykorzystane sytuacje się zemściły i Korona w 72 podwyższyła prowadzenie. W kontrataku o piłkę dobrze powalczył Rafał Chojnacki, który bardzo dobrze podał do Radosława Jopp, a ten bez problemu umieścił piłkę w bramce. Na 10 minut przed końcem spotkania gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, a na listę strzelców wpisał się Rafał Piotrowski. Mimo jeszcze kilku sytuacji z obu stron wynik nie uległ zmianie.