PP: W II rundzie Korona zmierzy się z Leśnikiem

W drugiej rundzie Pucharu Polski OZPN Piła piłkarze Korony Stróżewo zmierzą się na wyjeździe z Leśnikiem Margonin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:45.

Dla drużyny Leśnika będzie to dobra okazja, aby zrewanżować się za porażkę w lidze. Oba zespoły mierzyły się już w drugiej kolejce, gdzie lepsi okazali się koroniarze, strzelając rywalom cztery bramki, a tracąc tylko jedną. – Tamten mecz to już historia i nie ma co do niego wracać. Do środowego spotkania podejdziemy maksymalnie zmobilizowani, bo chcemy zajść w tych rozgrywkach najdalej, jak to możliwe. Leśnik będzie chciał z nami wygrać, bo to oprócz spotkania pucharowego, będzie pojedynek derbowy. Stawka będzie podwójna, ale znamy wartość swojego zespołu i chcemy grać w kolejej rundzie – mówi Radosław Jopp, pomocnik Korony, który w Kostrzynie strzelił bramkę na wagę zwycięstwa.

Biorąc pod uwagę, że jest to spotkanie pucharowe, a w weekend Korona na własnym boisku ma zmierzyć się z GLKS Wysoką, to w składzie może dojść do zmian. Swoją szanse powinni dostać zawodnicy, którzy grali w ostatnim czasie mniej. Jednak trener nie będzie miał z tym problemów, bo – jak zapewnia – kadra jest wyrównana i nie zależnie, komu da szanse, będzie za wszelką cenę starał się udowodnić swoją wartość.

Leśnik Margonin swoje zmagania w Pucharze Polskim rozpoczął od pierwszej rundy, gdzie zmierzył się z Derby Stara Łubianka. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, a bramkę z rzutu karnego zdobył Szymon Nejman. Tym samym o awansie decydował konkurs jedenastek, które lepiej wykonywali zawodnicy z Margonina. Z kolei Korona rozpocznie swoje zmagania od konfrontacji właśnie od meczu z Leśnikiem.

Środowi rywale sezon w lidze międzyokręgowej rozpoczął od zwycięstwa z Błękitnymi Wronki, ale kolejne spotkania już nie były tak udane. Później kolejno przegrywali z Koroną Stróżewo, Spartą Złotów, Lechią Kostrzyn i GLKS Wysoka. Przełamanie przeszło dopiero w ostatniej kolejce, gdzie leśnicy wygrali na wyjeździe z Huraganem Pobiedziska 2:4. Tym samym przed spotkaniem pucharowym będą podwójnie zmotywowani.