GLKS Wysoka wysoko wygrywa z Koroną

Korona Stróżewo przegrała drugi mecz z rzędu na własnym boisku. W sobotę lepszym zespołem okazał się spadkowicz z IV ligi GLKS Wysoka, wygrywając 0:3.

Miejscowi ten mecz rozpoczęli najgorzej, jak to możliwe, bo od straty bramki. W 9 minucie Łukasz Kamiński przechwycił piłkę po stracie w środku pola, ograł Rafała Skibę i pokonał Artura Nowaka. Drużyna z Wysokiej chciała pójść za ciosem i starała się zagrozić bramce Korony, ale strzały były niecelne lub zbyt lekkie, aby drugi raz umieścić piłkę w siatce. Goście po lepszym początku nieco oddali inicjatywę i mecz się wyrównał. Przez kolejne minuty gra była wyrównana i toczyła się w środkowej strefie boiska. Koroniarze dopiero pod koniec pierwszej połowy zaczęli zagrażać bramce gości. Mimo dwóch bardzo dobrych okazji nie udało się doprowadzić do remisu. Najpierw dobrze bronił bramkarz GLKS’u a później Mikołaj Siatkowski zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie został zablokowany.

Po zmianie stron goście nastawili się na grę z kontry i oddali inicjatywę gospodarzom. Piłkarze Korony długimi momentami utrzymywali się przy piłce na połowie rywala, ale nic z tego nie wynikało. Goście grali bardzo rozsądnie w obronie i na mało pozwalali rywalom. W 62 minucie drużyna z Wysokiej wyprowadziła kontratak, który zakończył się drugą bramką. Na listę strzelców tym razem wpisał się Szymon Piosik. Podwyższenie prowadzenia przez rywali w całej grze niewiele zmieniła, to Korona grała dłużej piłką, ale nie potrafiła stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji. W końcówce spotkania goście wyprowadzili jedną z nielicznych akacji, ale ponownie bardzo groźną. Efektem tego była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Rafała Skiby. Goście wykorzystali grę w przewadze i strzelili trzecią bramkę, a jego autorem Patryk Pisula.

Korona Stróżewo 0:3 GLKS Wysoka
9 minuta Łukasz Kamiński
62 minuta Szymon Piosik
84 minuta Patryk Pisula