Zamazać złe wrażenie po porażce. Korona chce wygrać w Pobiedziskach

W VIII kolejce ligi międzyokręgowej Korona Stróżewo tym razem uda się do Pobiedzisk, gdzie zmierzy się z miejscowym Huraganem. Spotkanie rozpocznie się w niedziele o godzinie 15:00.

Trener stróżewskiej drużyny może być zawiedziony po ostatnim spotkaniu, w którym to Korona przegrała 0:3 na własnym boisku. GLKS Wysoka zagrała bardzo konsekwentnie w obronie i mimo, że pozwalała gospodarzom na rozgrywanie piłki, to nic z tego nie wynikało. Korona nie miała pomysłu, jak zagrozić bramce rywalom. Piłkarze za wszelką cenę chcieli „wejść” z piłką do bramki, co praktycznie za każdym razem kończyło się niepowodzeniem. Również jedna próba strzału z dystansu przez Macieja Dąbrowskiego to zdecydowanie za mało...

Marek Trzebny przed niedzielnym spotkaniem ma nad czym myśleć, bo oprócz słabego wyniku w ostatniej kolejce również kilku zawodników zagrało poniżej swoich możliwości. Kto wie, czy w najbliższym spotkaniu nie dojdzie do zmian w wyjściowej jedenastce. Zmartwieni postawą na własnym boisku są również kibice, którzy w dwóch ostatnich spotkaniach w Stróżewie oglądali porażki swojego zespołu. Tym bardziej, że w tych meczach Korona straciła sześć bramek, czyli ponad połowę z obecnych straconych goli.

Do Pobiedzisk piłkarze Korony udadzą się na tzw. piłkarskim kacu, bo zapewne nie tak chcieli rozstrzygnąć spotkanie z GLKS Wysoką. Był to zimny prysznic po zwycięstwie w Kostrzynie i na niedzielną konfrontację wyjdą podwójnie zmobilizowani. Do kadry tym razem dołączy Krzysztof Troczyński, który w ostatnich dwóch meczach nie mógł zagrać z powodu zawodowych. Z pewnością jest to dobra informacja, bo Fryga – jak mówią na niego koledzy – jest ważnym zawodnikiem Korony na początku rundy wiosennej.

W niedzielę naprzeciwko siebie staną drużyny, które mają tyle samo punktów i identyczny bilans spotkań – trzywygrane, jeden remis i trzy porażki. Oba zespoły będą chciały za wszelką cenę w tym spotkaniu wygrać, co mogłoby poprawić nastroje. Nasz rywal w ostatniej kolejce przegrał z Błękitnymi Wronki 0:2, a dla drużyny z Wronek było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Zarówno Korona, jak i Huragan do meczu przystąpią podrażnieni i będą grać o pełną pulę, bo remis z pewnością nikogo nie zadowoli.

Kolejka 8 ligi międzyokręgowej:
Iskra Szydłowo - 1922 Lechia Kostrzyn, 22 września, godzina 14:00
GLKS Wysoka - Sparta Złotów, 23 września, godzina 15:00