Zapinamy pasy i ruszamy!

Po letniej przerwie piłkarze Marka Trzebnego wracają do gry. Na inaugurację ligi międzyokręgowej Korona Stróżewo na wyjeździe zmierzy się z Płomieniem Połajewo. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Dobrze zaplanowany okres przygotowawczy
Już od pierwszego treningu po przerwie letniej było słychać opinie ze sztabu przygotowawczego: ciężko trenujemy, robimy swoje, a meczami kontrolnymi się nie przejmujemy. Dlaczego? Piłkarze mają być odpowiednio przygotowani na wszystkie mecze rundy jesiennej. – Oczywiście, że fajnie jest wygrać mecze sparingowe, ale podczas okresu przygotowawczego piłkarze ciężko trenowali, przez co mogli być zmęczeni. Świeżość ma przyjść w lidze – mówi Marek Trzebny.

Dać z siebie maksimum
Szczególna uwaga będzie zwrócona na nowych zawodników, którzy w ostatnim czasie dołączyli do zespołu. Mowa tutaj o Tomaszu Nijaku oraz Mikołaju Siatkowskim. W sparingach udowadniali, że mogą dać drużynie nową jakość. Wszyscy w klubie mają również nadzieję, że dobrą dyspozycję przełożą również na ligę. Cieszyć może również fakt, że do treningów z pełnym obciążeniem wrócił Maciej Dąbrowski. Nie wiadomo jeszcze, czy któryś z nich wyjdzie jutro w podstawowej jedenastce, ponieważ trener swoją decyzję ogłosi dopiero na odprawie przedmeczowej. Nie zależnie od tego, kto jutro wyjdzie na boisku, ma dać z siebie maksimum.

Jak zagra Płomień?
Poprzedni sezon pokazał, że drużyna Płomienia Połajewo jest mocna. Zajęcie trzeciego miejsca w tabeli na koniec sezonu to z pewnością nie jest przypadek. Drużyna oparta jest na Robercie Sołowieju oraz Romanie Koczorowskim, którzy bez wątpienia są wyróżniającymi się postaciami. W pojedynkę potrafią przesądzić o losach spotkania. Pozostali zawodnicy prezentują stabilną formę, przez co są zawsze groźni. W jutrzejszym spotkaniu z pewnością ich atutem będzie własne boisko, na którym każdej drużynie gra się trudno.

Do drużyny dołączyło czterech zawodników. Jest to bramkarz Dawid Blanszke, niereprezentujący w ostatnim czasie żadnego klubu. Obrońca Marcin Gredczyszyn z Wenusa Jędrzejewo, pomocnik Marek Hundt z Blękitni Kuźnica Czarnkowska oraz napastnik Dominik Tomczak, reprezentujący Kujawiak Kruszyn.

Płomień Połajewo - Korona Stróżewo
Data:
Niedziela, 12 lipca, godzina 15:00
Miejsce: Stadion w Połajewie, ulica Obornicka
Sędziowie:

Wyniki 1 kolejki ligi międzyokręgowej:
Sparta Oborniki 1-2 Iskra Szydłowo, 11 sierpnia, godzina 17:00
Zamek Gołańcz 0-2 Pogoń Łobżenica, 11 sierpnia, godzina 15:00