Historia Klubu Sportowego Korona Stróżewo

Po obfitych sukcesach w Gminnych rozgrywkach piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Chodzież w październiku 2002 roku powstał pomysł, aby założyć klub, który miałby rozpocząć rozgrywki w B klasie. Pomysł ten udaję się zrealizować Sławomirowi Lisiewiczowi z dużą pomocą kolegów - Krzysztofem Szewczykiem, Sławomirem Urbańskim oraz Mieczysławem Hadałą. Pierwszy z nich zostaje prezesem klubu, a pozostali objęli stanowiska w zarządzie. Natomiast drużyna ze Stróżewa przyjęła nazwę „Korona”.

Pierwszy sezon nie należał do najłatwiejszych, jednak kończy się bardzo szczęśliwie - awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. W rozegranych 14 meczach stróżewski zespół zdobywa 37 punktów - odnotowuje 12 zwycięstw oraz zalicza jedną porażkę i remis. Tym samym awansuję z pierwszego miejsca i ma przewagę 8 punktów nad drugą w tabeli Iskrą Wyszyny. Barwy Korony Stróżewo w tamtym okresie reprezentują m.in. S.Lisiewicz, K.Szewczyk. M.Hadała, S.Urbański, P.Lisiewicz, Ł.Mania, K.Srebny, M.Andrzejczak, P.Hadała, J.Buzała, Z.Zeman. Natomiast awans do A klasy powoduję również obowiązek założenia drużyny juniorskiej, a trenerem ich zostaje Michał Andrzejczak.

W inauguracyjnym sezonie Korona Stróżewo poradziła sobie całkiem dobrze. Po rozegraniu 26 meczy na swoim koncie zgromadziliśmy 31 punktów co dało nam 10 pozycję. Zdecydowanie lepszy był kolejny sezon. We wszystkich meczach udało się zdobyć 57 punktów i ostatecznie Korona rywalizację ukończyła w czołówce tabeli. W sezonie 2006/07 piłkarze Korony zajmują miejsce na podium ze stratą jednego punktu do  Płomienia Połajewo. Natomiast rywalizację wygrywa Wełna Skoki. W następnym sezonie Korona zajmuję 2 miejsce co daję możliwość rozegrania baraży o V ligę. W pierwszym meczu udaje się nam pokonać Jedność Zakrzewo 7:2, jednak w kolejnym starciu trzeba było uznać wyższość rywali - Stelli Białośliwie, która pokonał naszą drużynę 0:5. Rok później jest już upragniony awans wywalczony rzutem na taśmę. Gra w wyższej klasie powoduję utworzenie drugiej druznz młodzieżowej. Początkowe mecze Korona rozgrywa w Chodzieży na stadionie miejscowej Polonii. Mecze w Stróżewie rozgrywane są na jesień w 2007 roku.

Pierwszy sezon w PKO był bardzo trudny. A cel był tylko jeden - utrzymać się w lidze. Stróżewski klub zasilają tacy zawodnicy jak Robert Troczyński z Kłosa Budzyń czy Damian Pacholak i Rafał Markowski z GKP Gorzów. Ostatecznie po długiej walce Korona zajmuje 8 miejsce.

W sezonie 2010/11 Korona rozgrywa kilka bardzo dobrych meczy, a efektem tego jest strzelenie 102 bramek. Jest to również historyczny wynik zdobytych bramek w klasie Okręgowej. Następuję założenie drugiego zespołu seniorskiego, który będzie rywalizował w B klasie. Oprócz tego we wrześniu do klubu dociera tragiczna wiadomość jaką jest utrata przyjaciela i wspaniałego zawodnika - Macieja Dąbrowskiego, który zginął w wypadku samochodowym.

Następny sezon w wykonaniu piłkarzy Piotra Jankowskiego jest bardzo dobry, jednak kończy się niezbyt dobrze. Głównym czynnikiem jest to remis w ostatnim meczu z Wełną Skoki decydujący o awansie do IV ligi. Niestety Korona w doliczonym czasie gry traci bramkę, tym samym remisuje 2:2 z Wełną Skoki, która awansuje do 4 ligi, a klubowi pozostawia grę w barażach o 4 ligę. Gra w barażach kończy się bez powodzenia, co powoduję, że Stróżewski klub rozpoczyna kolejny sezon w klasie okręgowej. Dodatkowo do użytku zostaje oddana nowa trybuna, która może pomieścić ponad 100 widzów.

Kolejny sezon nie zaczął się zbyt dobrze dla zespołu - wyniki poniżej oczekiwań. Jednak z każdym kolejnym spotkaniem było co raz lepiej, a efektem tego były wysokie wygrane m.in. z Radwanem Lubasz 6:0, Sokołem Szamocin 9:2, Łobżonką Wyrzysk 9:0, TP Polonią Piłą 8:1 czy GLKS'em Wysoka 7:2. Efektem tego było miejsce w czołówce tabeli po 15 kolejkach z najlepszym dorobkiem bramkowym. Między czasie Korona Stróżewo w listopadzie 2012 roku świętowała swoje 10-lecie. Runda wiosenna nie była już tak udana jak wcześniejsza. Liczne kontuzje i niesamowity pech przełożył się na bardzo niesatysfakcjonujące wyniki. Ostatecznie Korona sezon 2011/2012 zakończyła na 7 miejscu z 51 punktami na koncie oraz najwięcej strzelonymi bramkami w historii PKO - 109 trafień.