Bolesna porażka z Polonią

Korona przegrała w sobotnim meczu derbowym z Polonią Chodzież 1:2.

Mecz od samego początku nie porywał. Korona starała się grać z kontrataku i odpowiednio w 12 i 15 minucie stwarzała zagrożenie pod bramką Marcina Kin, jednak strzały Macieja Dąbrowskiego i Marka Trzebnego były zbyt lekkie. Drużyna Polonii grała dość wysoko, ale większego zagrożenia nie stwarzali, chociaż w 33 minucie gospodarze mogli pokusić się o zdobycie bramki, gdy niepewną interwencją popisał się Maciej Hudziński. W pierwszej połowie więcej ciekawych sytuacji już nie mieliśmy.

Po zmianie stron emocję były już znacznie większe i co najważniejsze, doczekaliśmy się bramek. W 54 minucie Korona objęła prowadzenie po pięknym uderzeniu Mateusza Dregera, który zdobył bramkę z ponad 20 metrów. Goście chcieli pójść za ciosem i zdobyć kolejną bramkę, ale w kolejnych akcjach było dużo niedokładności. W 65 minucie drużyna Polonii zdołała doprowadzić do remisu wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Po zdobyciu wyrównującego gola gospodarze mieli bardzo dobre szanse na objęcie prowadzenia, ale nie potrafili wykorzysta dwóch stuprocentowych sytuacji. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem Polonia zdobyła bramkę dające zwycięstwo. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i niefrasobliwość zawodników w polu karnym Korona wykorzystał Kacper Kamiński.