Kolejne derby w Stróżewie. Korona gra z Iskrą

Kolejne spotkanie derbowe przed nami. W sobotę o godzinie 15:00 Korona Stróżewo na własnym boisku zmierzy się z Iskrą Wyszyny.

Gospodarze będą faworytem.

Na ten fakt składa się kilka powodów. Koroniarze w ostatnim czasie są w bardzo dobrej formie i wygrali pięć kolejnych spotkań, a przy tym popisując się wysoką skutecznością. Będzie to trzeci pojedynek derbowy, a bilans piłkarzy Tomasza Gerke jest korzystny - remis z Polonią Chodzież 1:1 oraz zwycięstwo z Kłosem Budzyń 5:0. Z kolei Iskra znajduje się całkiem po przeciwnej stronie. Zajmuje 14. miejsce w tabeli: ma jedną wygraną, trzy remisy i sześć porażek.

Podtrzymać skuteczność.

- W ostatnich meczach strzelamy bramki, ale może być jeszcze lepiej. Sporo dogodnych sytuacji jest nie wykorzystanych i nad tym musimy ciągle pracować, aby być jeszcze lepszą drużyną i osiągać lepsze wyniki - mówi Mikołaj Siatkowski, pomocnik Korony, który w tym sezonie pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a dwukrotnie aystował przy trafieniach kolegi. W meczu ze Zjednoczonymi Kaczory premierowe trafienie zanotował Daniel Kozak. Apetyt na kolejne gole mają też Michał Andrzejczak i Marcin Hadała.

Ławka zatrzyma Koronę?

W drużynie Iskry Wyszny w przerwie zaszło sporo zmian. Najbardziej istotna to na stanowisku trenera. Cezarego Krukowskiego, który odszedł do Leśnika Margonin, a zastąpił go Tomasz Jarzembowski. Natomiast w bramce najprawdopodobniej stanie Piotr Ławniczak, były zawodnik Korony Stróżewo. Będzie chciał zatrzymać rozpędzona ofensywę Korony, a zadanie to wcale nie będzie łatwe. Czy mu się uda? Odpowiedź poznamy po końcowym gwizdku sędziego.

Korona Stróżewo - Iskra Wyszyny

Data: sobota, 19 październik, godzina 15:00