Korona zagra z wiceliderem tabeli

Piłkarze Marka Trzebnego w sobotę skonfrontują się na wyjeździe z Lechią Kostrzyn, która obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Odkupić winy za mecz ze Złotowem
-
W spotkaniu ze Spartą zagraliśmy słabo, zbyt słabo - było można usłyszeć z szatni Korony już po końcowym gwizdku. Piłkarze zdają sobie sprawę, że stracili punkty z zespołem, który ma swoje problemy, ale w Stróżewie na boisku zostawił serce i wygrał. Koroniarze chcą udowodnić teraz, że tamten mecz to tylko wypadek przy pracy, bo - jak mówi trener - można przegrać, ale po spotkaniu, gdzie piłkarze będą się angażować w walkę o każdą piłkę. Dlatego też w Kostrzynie piłkarze stróżewskiej drużyny będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Pierwszy taki pojedynek
Drużyny te zmierzą się ze sobą pierwszy raz w historii. Wcześniej nie miały okazji ze sobą rywalizować. Piłkarze obu drużyn do tej konfrontacji podchodzą jednak bardzo poważnie i za wszelką cenę zrobią aby to ich drużyna z boiska zeszła zwycięska. Również dla trenerów Korony i Lechii w pewien sposób najbliższy mecz to zagadka, bo nie do końca wiedzą, czego spodziewać się po przeciwniku. Mimo dokładnych wytycznych na to spotkanie, boisko zweryfikuje, kto jest lepszym piłkarsko zespołem.

Na co stać Lechię?
Lechia Kostrzyn początek sezonu w klasie międzyokręgowej ma bardzo udany. Na pięć spotkań wygrali cztery i tylko raz schodzili z boiska pokonani. Było to w drugiej kolejce, kiedy to lepsza okazała się Wełna Skoki, wygrywając 0:1. Dobry start spowodował, ze Lechia zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając 12 punktów na koncie. Natomiast zwycięstwa 5:3 z Płomieniem Połajewo, 3:0 z Leśnikiem Margonin, czy też 3:1 z Błękitnymi Wronki pokazują, że drużyna ma duży potencjał piłkarski. Szczególną uwagę należy zwrócić na Tomasza Szymczaka, który na początku sezonu zdobywa ważne bramki dla swojej drużyny.

Lechia Kostrzyn - Korona Stróżewo
Data: