Pewne zwycięstwo z Tarnovią

Korona Stróżewo wygrała na własnym boisku z Tarnovią Tarnówka 6:1. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: Kamil Kosiński, Michał Andrzejczak, Mateusz Ćwiek, Marcin Hadała, Sebastian Mikołajczak oraz Tomasz Nijak.

Koroniarze do tego spotkania przystępowali osłabieni, to skutki kar nałożonych przez WZPN Poznań za sytuacje, które miały miejsce w Wapnie. Oprócz tego - z innych powodów - nie zagrał Daniel Gapiński, Radosław Jopp oraz Bartosz Antosik. Problemy kadrowe jednak nie miały większego wpływu na przebieg spotkania.

W 7. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Kamil Kosiński zdobywając bramkę z rzutu wolnego. Kilkanaście minut później zawodnik Tarnovii zatrzymał ręką futbolówkę zmierzającą do bramki. W konsekwencji czerwona kartka Bartłomieja Draszawaka i rzut karny, którego na gola zamienił Michał Andrzejczak. Mimo gry w przewadzę Korona do przerwy nie zdobyła więcej, chociaż okazji ku temu było mnóstwo.

Po zmianie stron piłkarze Tomasza Gerke poprawili skuteczność. W 53. minucie na 3:0 strzelił Sebastian Mikołajczak. Niespełna 10 minut później na listę strzelców wpisał się Tomasz Nijak, a przed końcem spotkania na 5:0 i 6:0 wynik podwyższyli odpowiednio Mateusz Ćwiek oraz Marcin Hadała. W samej końcówce spotkania honorowe trafienie dla gości zdobył Maciej Starszak.

Korona Stróżewo 6:1 Tarnovia Tarnówka
7 min. Kamil Kosiński

21 min. Michał Andrzejczak

53 min. Sebastian Mikołajczak

62 min. Tomasz Nijak

67 min. Mateusz Ćwiek

77 min. Marcin Hadała

89 min. Maciej Starszak

Skład: Patryk Palacz - Wojciech Siwek, Norbert Trzebny, Kamil Kosiński, Andrzej Gapiński - Mateusz Ćwiek, Daniel Kryś, Tomasz Nijak (63’ Marcin Hadała), Sebastian Mikołajczak (61’ Krystian Urbański), Mikołaj Siatkowski (77’ Hubert Wojciechowski) - Michał Andrzejczak

Ławka rezerwowych: Dawid Kaczmarek, Krystian Urbański, Hubert Wojciechowski, Marcin Hadała

Wypowiedzi pomeczowe:

- Tomasz Nijak, pomocnik Korony Stróżewo: Ważny mecz dla nas na przełamanie po ostatniej porażce w wapnie, szybko ustawiliśmy sobie mecz, dużo niewykorzystanych sytuacji z naszej strony, koniec końców zdobyliśmy ważne 3 punkty, które były nam bardzo potrzebne.

- Andrzej Gapiński, obrońca Korony Stróżewo: Cieszy zwycięstwo i to w tak okazały sposób. Bramek oczywiście mogło być więcej, bo nie wykorzystaliśmy sporo sytuacji, ale nie ma co rozważać już tego i skupić się na kolejnym przeciwniku.