Seniorzy: Porażka w pierwszym sparingu

Korona Stróżewo przegrała swój pierwszy mecz sparingowy z Iskrą Szydłowo 7:1. Jedyną bramkę dla piłkarzy Tomasza Gerke zdobył Marcin Hadała.

Mecz odbywał się w dość trudnych warunkach pogodowych. Silnie padający deszcz spowodował, że obie drużyny miały problem, aby grać składnie i kombinacyjnie.

Pierwsza połowa to dość wyrównany pojedynek, a koroniarze w 19. minucie zdobywają bramkę. Na listę strzelców wpisał się Marcin Hadała, najlepszy strzelec Korony w rundzie jesiennej. W 31. minucie rywale wyrównali za sprawą Michała Wawszczaka. Ten sam zawodnik jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdobył bramkę na 2:1 dla Iskry.

Druga połowa to już przewaga zawodników Iskry Szydłowo, co udokumentowali pięcioma bramkami. Strzelali je odpowiednio Dominik Kluk, Michał Pakuła, Daniel Ratajczak oraz dwukrotnie - ponownie - na listę strzelców wpisał się Michał Pakuła.

- Całkowicie nie przywiązuje wagi do wyniku tego spotkania. Jesteśmy na innym etapie przygotowań niż Iskra, która granie wiosną zaczyna znacznie szybciej od nas. Wiemy, co w naszej grze było złe i z tego trzeba wyciągnąć wnioski - mówi Tomasz Gerke, trener stróżewskiej drużyny.