Dwa mecze sparingowe - dwie wygrane

Koroniarze rozegrali kolejne dwa mecze sparingowe, które zakończyły się zwycięstwami. W środę 24 lipca wygrali z Sokołem Szamocin 5:3, a w sobotę 27 lipca piłkarza Tomasza Gerke uporali się z Koroną Człopa 5:0.

Środowe spotkanie pomiędzy Sokołem, a Koroną przyniosło łącznie aż osiem bramek. Jako pierwsza zaczęła strzelać stróżewska drużyna. W 11 minucie Marcin Hadała otworzył wynik spotkania, a w 28 min. podwyższył na 0:2. Stracone bramki podziałały mobilizująco na rywali, którzy zdołali doprowadzić do remisu, W 35 minucie na 1:2 strzelił Kuba Szołdra, a chwile później piłkę w siatce umieścił Kacper Małachowski. Jeszcze przed przerwą Marcin Hadała zdobył trzecią bramkę dla swojego zespołu.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie, jak w pierwszej części spotkania. W 50 minucie do wyrównania doprowadził Kuba Szołdra. Piłkarze Tomasza Gerke starali się kontynuować założenia, jakie otrzymali od trenera w przerwie, co przyniosło jeszcze dwie bramki autorstwa Marcina Hadały.

- Cieszy mnie bardzo dobra postawa w ataku Marcina Hadały. Martwią natomiast błędy taktyczne. Potrzeba jeszcze trochę czasu na zgranie się zawodników, ale jestem dobrej myśli, że z każdym kolejnym treningiem i meczem będzie coraz lepiej - mówił po meczu Tomasz Gerke.

Skład Korony Stróżewo: Patryk Palacz - Sebastian Mikołajczak, Wojciech Siwek, Mateusz Abram, Kamil Kosiński - Mikołaj Siatkowski, Tomasz Nijak, Daniel Kryś, Daniel Kozak, Jakub Biegański - Marcin Hadala

Zagrali również: Norbert Trzebny, Oskar Wituchowski, Andrzej Gapiński, Radosław Jopp Krystian Urbański, Kacper Nowak, Hubert Wojciechowski.

Natomiast w sobotę 27 lipca koroniarze rozegrali sparing numer trzy ze swoją imienniczką - Koroną Człopa. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem stróżewskiego zespołu. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Mikołaj Siatkowski x2, Marcin Hadała, Daniel Gapiński oraz Krystian Urbański,.

Skład Korony Strózewo: Patryk Palacz - Sebastian Mikołajczak, Wojciech Siwek, Mateusz Abram, Kamil Kosiński - Mikołaj Siatkowski, Tomasz Nijak, Daniel Kryś, Daniel Kozak, Mateusz Ćwiek - Marcin Hadala

Zagrali również: Norbert Trzebny, Krystian Urbański, Daniel Gapiński, Kacper Nowak, Alan Micek, Jakub Biegański

Kolejne mecz kontrolny zostanie rozegrany w środę 31 lipca, a przeciwnikiem będzie Płomień Połajewo.