Korona chce się zrewanżować Noteci

W Wielką Sobotę zostanie rozegrana 20. kolejka PKO, w której to Korona Stróżewo na własnym boisku podejmie Noteć Czarnków.

Spotkanie z Notecią będzie drugim takim pojedynkiem w przeciągu niespełna dwóch tygodni. 9 kwietnia doszło do konfrontacji pomiędzy tymi zespołami w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Wtedy lepsza okazała się drużyna z Czarnkowa, która wygrała 7:3, ale wynik nie odzwierciedlał przebiegu sytuacji na boisku. Podobnie również było w meczu jesiennym, kiedy to Noteć wygrała 8:3. Warto dodać, że w tych dwóch spotkaniach to Korona była strona przeważającą mająca doskonałe sytuacje, których nie umiała wykorzystać. Natomiast rywale świetnie kontrowali i za każdym razem piłka trafiała do sieci, stąd takie wysokie wyniki.

W najbliższym meczu mało prawdopodobne jest to, że padnie tak wysoki rezultat. Trener Korony wie jakie zostały popełnione wcześniej błędy, z których wyciągnął wnioski. Oba zespoły swoje starcia ligowe wygrali. Co więcej, przeciwnicy byli z wyższej półki. Noteć ograła Płomień Połajewo 4:2. Natomiast Korona uporała się ze Spartą Złotów 3:0. Remis nikogo nie będzie satysfakcjonował. Wydaje się, ze to Korona jest nieznacznym faworytem, ale wszystko zweryfikuje boisko.

Korona Stróżewo – Noteć Czarnków
Sobota, 19 kwietnia 2014, godz. 16:00