KS Korona Stróżewo z nowym zarządem

15 kwietnia doszło do zmian w zarządzie klubu Korony Stróżewo. Po ponad 17 latach z roli funkcji prezesa zrezygnował Sławomir Lisiewicz.

- To z pewnością nowy rozdział w historii naszego klubu. Jakby nie patrzeć, to Sławomir Lisiewicz, kilkanaście lat temu miał ogromny wpływ na założenie Korony. Później przez kolejne lata pomagał, jak tylko mógł, aby klub ciągle funkcjonował i się rozwijał. Za jego kadencji zostały wywalczone trzy awanse. W sezonie 2003/2004 z B klasy do A klasy. W sezonie 2008/2009 z klasy A do pilskiej klasy okręgowej (V poziom rozgrywkowy w Polsce). Natomiast w sezonie 2017/2018 z ligi okręgowej to ligi międzyokręgowej, która została stworzona po reformacji rozgrywek przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej – mówi Michał Andrzejczak, który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję wiceprezesa, a teraz również wszedł w struktury nowego zarządu.

Przez 17 lat prezesury Sławomira Lisiewicza – jak w każdym innym klubie – były lepsze i gorsze momenty, jednak w przypadku Korony dominują zdecydowanie te pierwsze. – Wywalczyliśmy trzykrotnie awans i nigdy nie spadliśmy. To mówi samo za siebie. Tym bardziej biorąc pod uwagę, że Stróżewo to dość mała wioska – wyjaśnia Andrzejczak.

Z osób, które były w starym zarządzie, a nie zdecydowały się kandydować do nowego, jest Adrian Urbański - sołtys wsi Stróżewo, radny powiatu chodzieskiego oraz (przede wszystkim) osoba, która mocno angażowała i nadal angażuje się w rozwój klubu. Jest to jedna z dwóch osób, która prawie dziesięć lat temu mocno zaangażowała się w założenie strony internetowej klubu, która cieszy się dużym zainteresowaniem w lokalnym, a zarazem piłkarskim środowisku do dziś.

- Adrian w ciągu ostatnich latach zrobił dużo dla Korony. Mocno angażował się w projekt pt. #RazemDlaKorony. Zawsze mogliśmy liczyć na jego pomoc i inicjatywy. Za to im bardzo dziękujemy – dodaje Michał Andrzejczak.

Na walnym zebraniu, po głosowaniu, oprócz Andrzejczaka, w skład nowego zarządu weszli: Tomasz Gerke, Radosław Jopp, Michał Jurek oraz Bartosz Antosik. Natomiast w skład komisji rewizyjnej weszli Krzysztof Ślefarski, Norbert Trzebny i Wojciech Siwek.

Nowo wybranemu zarządowi gratulujemy i życzymy wytrwałości, a także sukcesów sportowych i organizacyjnych.