Młodzież w natarciu

Korona Stróżewo systematycznie w okresie przygotowawczym, zarówno letnim jak i zimowym wprowadza juniorów do pierwszego zespołu. W tym roku jest identycznie.

Cofając się kilka lat wstecz, na samym początku, gdy Korona zaczynała grać w okręgówcę trener Piotr Jankowski zaczął wprowadzać młodzież do pierwszej drużyny. Zaczęło się od Wojciecha Siwka, następnie był Daniel Gapiński i Andrzej Gapiński. Na dzień dzisiejszy pierwsza dwójka stanowi o sile zespołu. Natomiast w przypadku Andrzeja tak już nie jest, który niestety postanowił zrezygnować z gry.

Na przestrzeni ostatnich trzech sezonów wprowadzono kolejnych młodych piłkarz, a byli nimi Radosław Jopp, Krystian Urbański i Bartłomiej Żydek.Jako pierwszy z tej trójki debiut zaliczył Radosław Jopp, który otrzymał możliwość gry 22 października 2011 w przegranym meczu z TP Polonią Piła 0:2. Kilka miesięcy później, 16 października 2012 roku również w przegranym meczu z Pogonią Łobżenica 2:5 debiutu doczekał się Krystian Urbański. Z każdym kolejnym meczem ta dwójka dostawała więcej szans gry, aż w końcu wywalczyła sobie miejsce w pierwszej jedenastce. Najmłodszy z nich wszystkich, Bartłomiej Żydek szans na tą grę dostawał znacznie mniej, ale na to miały wpływ już inne powody.

W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej do treningów zostali włączeni Dorian Sarbinowski i Bartosz Antosik, którzy wyróżniali się swoją grą w zespole juniorów.Mimo zmiany trenera, koncepcja działalności pozostaje ciągle taka sama, Korona stawia na młodzież - Jeżeli chodzi o politykę klubu, to wszystko pozostaje bez zmian, będziemy starać się wprowadzać młodzież do pierwszego zespołu. Już teraz jest kilku młodzieżowców w kadrze, a następnych trzech już ciężko pracuje, aby się w niej znaleźć. – powiedział nowy trener Marek Trzebny w wywiadzie na łamach portalu Mariogool Obaj mają dopiero 16 lat, ale potencjał bardzo duży.

Zarówno jeden, jak i drugi mają umiejętności, aby móc już grać na tym poziomie, jednak ze względu na młody wiek trener będzie chciał ich wprowadzać małymi kroczkami, aby się ogrywali i zdobywali cenne doświadczenie.

Sylwetki:

1. Imię i nazwisko: Dorian Sarbinowski