MO: Pogoń Łobżenica rozpiła Koronę

Korona Stróżewo znów przegrała swój mecz ligowy w lidze okręgowej. Na wyjeździe przegrali z Pogonią Łobżenica 1:5. Honorowe trafienie zaliczył Marcin Hadała.

Początek pierwszej połowy mógł się rozpocząć dobrze dla gości, którzy stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich, ale to gospodarze cieszyli się z objęcia prowadzenia. W 12 minucie niefortunnie interweniował Michał Andrzejczak, który skierował piłkę do własnej bramki. W 30 koroniarze mogli doprowadzić do remisu, jednak strzał Marcina Hadały zatrzymał się na poprzeczce. Natomiast sama końcówka to lepsza gra Pogoni Łobżenica i w konsekwencji dwie bramki Wojciecha Węgrzyna, który pokonał Artura Nowaka odpowiednio w 41 i 45 minucie.

W drugiej połowie to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. Natomiast piłkarze Tomasza Gerke nastawili się na grę z kontrataku. Efektem tego była bramka, którą zdobył Marcin Hadała, wykorzystując dobre dośrodkowanie Daniela Gapińskiego. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy z Łobżenicy. W 74 minucie bramkę na 4:1 zdobył ponownie Wojciech Węgrzyn, kompletując hattricka. Niespełna 10 minut później piątą bramkę dla gospodarzy strzelił Kamil Sobieszczyk.