PKO: Do Lubasza po trzy punkty

Korona Stróżewo w niedzielę rozegra kolejny mecz w pilskiej klasie okręgowej. Na wyjeździe zmierzy się z Radwanem Lubasz.

Wygrać wszystko do końca rundy

Do końca rundy pozostały już tylko cztery kolejki. W tym czasie piłkarze Marka Trzebnego zmierzą się na wyjeździe z Radwanem Lubasz i Włókniarzem Okonek, a u siebie podejmą Zamek Gołańcz oraz Sokół Damasławek. Plan stróżewskiego zespołu jest bardzo prosty – wygrać wszystkie spotkania do końca rundy i przerwę zimową spędzić w pierwszej trójce. Aby tak się stało, to w niedzielę trzeba wykonać pierwszy z czterech kroków w tym kierunku. Zadanie nie będzie jednak należało do łatwych, bowiem koroniarze zmierzą się na wyjeździe z Radwanem Lubasz, który w bieżących rozgrywkach spisuje się słabo. Przez reformę ligi w tym sezonie spada więcej drużyn do niższej klasy rozgrywkowej, dlatego rywale potrzebują punktów niczym tlen, jeśli mają nadzieję zostać w okręgówce.

Kto zagra w niedziele?

Najważniejsza wiadomość dotyczy powrotu do kadry meczowej Filipa Konarskiego, który w ostatniej kolejce pauzował za limit żółtych kartek. Ostatnio trener miał mały problem ze skompletowaniem linii pomocy, tak teraz będzie dylemat, kogo posadzić na ławce. W ostatnim spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazał się Radosław Jopp, który miał udział przy trzech bramkach i nie bał się wziąć ciężaru gry na siebie. Na plus można zaliczyć występ Dawida Chmielnickiego, który strzelił cztery bramki, mimo że w środku pola grał nieco z przymusu. W środku może również grać Kamil Szewczyk, nowy zawodnik Korony. Brany pod uwagę jest cały czas Daniel Kryś, który swoją zadziornością i nieustępliwością może być bardzo przydatny akurat w spotkaniu z Lubaszem. Do udowodnienia ma też Daniel Gapiński, bowiem ostatnio usiadł na ławce rezerwowych. Tak więc rywalizacja trwa na całego, a trener ma w kim wybierać.

Ciężkie boje z Radwanem

Niezależnie od tego, w jakiej formie był jeden lub drugi zespół, to konfrontacje pomiędzy tymi drużynami były bardzo twarde. Nie są to mecze, które należy zaliczać do kategorii pięknych. Bardziej trzeba się nastawić na walkę oraz zacięte pojedynki. Mecz meczowi nierówny, ale jeśli chodzi o mecze rozgrywane w Lubaszu, to nie należą one do łatwych. Gdy zdarzało się wywieźć trzy punkty, to było to przeważnie wyszarpane zwycięstwo. Duet trenerski Trzebny-Gerke spodziewa się podobnego meczu w niedzielę, który nie będzie łatwy, ale założenie jest proste: wygrać i to w jak najlepszym stylu. Najbliższy rywal w ostatnim czasie nie spisuje się zbyt dobrze, co stróżewska drużyna powinna wykorzystać.

Radwan Lubasz – Korona Stróżewo
Data:
22 października, godzina 15:00
Miejsce: Stadion w Lubaszu, ulica Sportowa 8
Sędziowie: Krzysztof Ślefarski, Paweł Król, Marek Przybysz

XII kolejka ZINA OZPN Piła:
Noteć Czarnków - Orkan Śmiłowo, 21 października, godzina 15:00
Płomień Połajewo - Leśnik Margonin, 22 października, godzina 14:00