PKO: Korona jedzie do Gołańczy. Odniesie zwycięstwo?

Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami. Korona Stróżewo w XXVIII kolejce pilskiej klasy okręgowej zmierzy się na wyjeździe z Zamkiem Gołańcz. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:00.

Korona wróciła do formy?
Po ostatnich słabszych spotkaniach drużyna Marka Trzebnego w końcu wygrała przekonywująco. Czy to oznacza, że mały kryzys, w którym znalazła się drużyna został zażegnany? Piłkarze nie mają wątpliwości. – Zagraliśmy dobry mecz i przede wszystkim byliśmy skuteczni, czego brakowało wcześniej. Do końca sezonu trzy mecze i chcemy wszystkie wygrać, by dać jak najwięcej powodów do zadowolenia trenerom oraz kibicom – deklaruje Radosław Jopp. Co ciekawe w ostatnim meczu dwie bramki strzelili zwodnicy, którzy grali w mniejszym wymiarze czasowym - Bartosz Antosik i Daniel Gapiński. Czy tym razem dostaną szanse od początku meczu?

Walka o wyższe miejsce w tabeli.
To będzie bardzo interesujące spotkanie patrząc pod względem końcowego rozstrzygnięcia. Obecnie Korona zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 49 punktów, natomiast Zamek plasuje się jedną pozycję niżej, mając na koncie zgromadzonych 47 „oczek”. Tym samym będzie to bardzo ciekawa konfrontacja, bo piłkarze Marka Trzebnego będą chcieli powiększyć przewagę nad drużynami, które są aktualnie niżej w tabeli. Z kolei gospodarze zrobią wszystko, aby to spotkanie wygrać i tym samym wskoczyć na czwartą pozycję w tabeli.

Czego spodziewać się po Zamku?
Piłkarze prowadzeni przez Łukasza Mendla w bieżących rozgrywkach spisują się bardzo dobrze, co udowodnili już niejednokrotnie. Szczególnie są groźni na własnym boisku. Wygrana z Płomieniem Połajewo 6:0, 11:1 z Radwanem Lubasz, czy też 4:0 z Sokołem Damasławek nie są dziełem przypadku. Tę drużynę cechuje duża wola walki oraz zadziorność. W najbliższym spotkaniu zapewne będzie podobnie, dlatego nie będzie to łatwy mecz dla stróżewskiej drużyny. Tym bardziej, że rywale będą chcieli zrewanżować się za porażkę z jesieni, kiedy to mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Zamek Gołańcz – Korona Stróżewo
Data: 10 czerwca, godzina 15:00