PKO: Podział punktów w Gołańczy

Korona Stróżewo zremisowała na wyjeździe z Zamkiem Gołańcz 1:1 po ciężkim meczu. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył Dawid Chmielnicki.

Na początku spotkania to goście mieli optyczną przewagę, ale nie dało to większego przełożenia na zagrożenie pod bramką Zamku. Rywale natomiast dwukrotnie zmuszali do interwencji Artura Nowaka. Pierwsza bramka padła w 36 minucie. Korona rozegrała bardzo dobrze akcje, a na listę strzelców wpisał się Dawid Chmielnicki, wykorzystując podanie od Marcina Hadały. Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli doskonałą okazję do wyrównania. Po dalekim wyrzucie z autu piłka spadła w okolice 5 metra, ale – na szczęście dla zawodników Korony – nikt nie zdołał jej skierować do siatki. Tym samym po pierwszej połowie do szatni w lepszych nastrojach schodzili piłkarze Marka Trzebnego.

W drugiej części spotkania gospodarze przejęli inicjatywę w środku pola, a koroniarze cofnęli się mocno do defensywy. Z każdą kolejną minutą rywale coraz bardziej nacierali na bramkę Roberta Kreskowiaka, który po przerwie zmienił kontuzjowanego Artura Nowaka. Młody golkiper kilkakrotnie bardzo dobrze radził sobie z atakami rywali. Piłkarze Gołańczy w końcu jednak dopięli swego i 74 minucie zdobyli bramkę wyrównująca. Zamek egzekwował rzut wolny, po tym w okolicach linii autowej Andrzej Gapiński sfaulował rywala. Dobre dośrodkowanie wykorzysta Dawid Tomaczak i strzałem głową umieścił futbolówkę. W końcówce spotkania obie drużyny chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć, jednak zabrakło precyzji w kreowaniu akcji. Tym samym drużyny podzieliły się punktami.